Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"İnşaat sektöründe istikrarlı bir yükseliş var"

TÜİK Ağustos 2017 konut satış istatistiklerini değerlendiren Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Yardımcısı Haluk Hasanoğlu satışların yükseleceğini söyledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından 2017 yılı Ağustos ayına ilişkin açıklanan konut satış istatistiklerini mercek altına alan Hasanoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Haluk Hasanoğlu ağustos ayında artan konut satışlarının önümüzdeki aylarda yaşanacak satış artışlarının habercisi olduğunun altını çizdi.

TÜİK 2017 yılı Ağustos ayı konut satış istatistiklerini açıkladı. Buna göre; Türkiye genelinde konut satışları 2017 Ağustos ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,7 oranında artarak 120 bin 198 oldu.

İstanbul yüzde 15,6 pay ve 18 bin 696'lık satışla konut satışında ilk sırada yer alan il oldu. İstanbul’u, yüzde 10,5 pay ve 12 bin 630 konut satışıyla Ankara, yüzde 5,7 pay ve 6 bin 838 konut satışıyla İzmir izledi.

“İnşaat sektöründe istikrarlı bir yükseliş söz konusu”

Güçlü Türkiye için istikrarlı bir büyümenin şart olduğunu belirten Hasanoğlu, “İnşaat sektöründeki 25 yıllık deneyimimize dayanarak konut satışlarının artmasının önümüzdeki aylarda satışların yükseleceğinin habercisi olduğunu söyleyebiliriz. İnşaat sektöründe istikrarlı bir yükseliş söz konusu, bu yükselişe biz de sektördeki profesyoneller olarak yaptığımız ve yapacağımız kampanyalarla destek olmaya devam edeceğiz. Güçlü bir Türkiye için sadece inşaat sektörünün değil diğer sektörlerinde istikrarlı bir büyüme içinde olması gerekiyor” diye konuştu.

Yatırımcıya tavsiye: ‘Şehir merkezinden uzak yatırım alanları da değerlenecek’

İstanbul’un sürekli artan nüfusunu taşıyabilmek için durmadan büyüdüğünün altını çizen Hasanoğlu, “İstanbul durmadan genişliyor, bu durum aynı zamanda şehrin merkezden uzaklaşıp dış bölgelere doğru genişlemesine ortam hazırlıyor. Kanal İstanbul, 3. Köprü, 3. Havalimanı, Kuzey Marmara Otoyolu ve iki yeni şehir projesi de İstanbul'un merkezi bölgelerine uzak noktalara konumlandırılması sürecini hızlandırdı. Bu lokasyonların yakınlarında yer alan bölgelerin ulaşımlarının çok daha kolaylaşacak olması sebebiyle bölgelerin daha da değerleneceğini ön görüyoruz. Buralardaki gayrimenkullerin metrekare fiyatlarında önümüzdeki yıllarda yüksek artışlar olacak. Yatırımcıların bu değişkenleri dikkate alarak yatırım yapmalarını öneriyorum” dedi.