Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnşaat sektörünün patronları yeni kabineden ümitli

Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, konut sektöründeki yüzde 1 büyümenin 5 bin kişiye istihdam sağladığını belirtti.

65.Hükümet’in Binali Yıldırım Başbakanlığında göreve başlamasını ve Merkez Bankası’nın faiz indirim kararını değerlendiren Ceylan İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muammer Ceylan, inşaat sektörünün gelişmelerden pozitif yönde etkileneceğini belirtti.

Dinamizmi geri kazandıracak

Yeni kabinenin hem siyasi hem de ekonomik istikrarın sağlanmasında Türkiye’yi bir adım ileriye taşıyacağını söyleyen Muammer Ceylan, bu ivmenin inşaat sektörünü de hareketlendireceğini açıkladı. Muammer Ceylan sözlerine şöyle devam etti:

“Kabinedeki değişim inşaat sektörüne dinamizmini geri kazandıracak. Merkez Bankası’nın açıkladığı faiz indirim kararının konut kredisi faizlerine de kısa bir süre içinde yansımasını bekliyoruz. Faizlerin inmesiyle birlikte konut sektörü 2016’nın ikinci yarısında satışlarını rekor seviyeye çıkartabilir. Konut sektöründeki her gelişme Türkiye ekonomisini de hareketlendiriyor. Sektörümüz 250 yan sektörü besliyor ve yaşanan her yüzde 1’lik büyüme 5 bin yeni kişiye istihdam sağlanması demek.”

Kentsel dönüşümde büyük adımlar atılacak

Kentsel dönüşüm yasasındaki eksikliklerin büyük ölçüde giderildiğini, bundan sonraki dönemde yasal düzenlemelerin de hızla tamamlanacağına inandıklarını ifade eden Ceylan, kentsel dönüşüm projelerinin yeni dönemde hız kazanacağını vurguladı.