Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İnternet sitelerinde dövizle reklam ve tanıtıma yasak

Yeni uygulama ile gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren internet sitelerindeki reklam ve tanıtımlarda gayrimenkul bedelleri TL olarak gösterilecek.

Ticaret Bakanlığı, gayrimenkul sektöründe faaliyet gösteren internet siteleri ile ilgili yeni bir uygulama başlattı. Artık döviz kullanılarak yapılan reklam ve ilanlar yasaklandı.

İDARİ YAPTIRIM CEZASI UYGULANACAK

Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; yeni düzenlenmeyle birlikte sektörde faaliyet gösteren internet sitelerindeki reklam ve tanıtımlarda gayrimenkul bedelleri TL üzerinden gösterilecek. Söz konusu yükümlülüklere uymayanlara ise cezalar gelecek. Reklam Kurulu tarafından reklamlar ve tanıtımlar hakkında durdurma cezası verilebilecek. Hatta idari yaptırım cezası uygulanabilecek.

CUMHURBAŞKANLIĞI KARARI İLE YASAKLANDI

Ticaret Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, yapılan başvurular doğrultusunda inceleme başlatıldığı ve bunun neticesinde özellikle internet aracılığıyla gerçekleştirilen gayrimenkul alım/satımında yabancı para birimleri temel alınarak reklam ve ilanların yayınlandığı ve bu ilanlarda ilgili gayrimenkulün brüt ve net alanlarına açık bir biçimde yer verilmediği tespit edildiği belirtildi.

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile birlikte dövizle satışın ve kiralamanın belirli haller dışında yasaklandığını hatırlatan bakanlık, “Gayrimenkullerin reklam ve ilanı bir yana alım/satım sözleşmesinin dahi döviz cinsinden yapılamayacağı karar altına alınmıştır” ifadelerini kullandı.