Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İranlılar gayrimenkul yatırımı için İzmir’e yöneldi

2018’in ilk 10 ayında 8 binin üzerinde İranlı İzmir’den konut satın aldı. İZEKO Başkanı, İzmir’de emlak piyasasının İranlılarla birlikte hareketlendiğini ifade etti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan verilere göre; farklı ülkelerden Türkiye’ye gelen yabancı uyruklu vatandaşların sayısında ciddi artış yaşandı. Sabah Gazetesi’nde yer alan habere göre; 2018’de özellikle İran’dan Türkiye'ye gelen birçok kişinin tercih ettiği öncelikli kentlerin başında İstanbul, Ankara ve İzmir geliyor.

İranlıların sadece İzmir'de değil tüm Türkiye'de gayrimenkul satın aldıklarını ifade eden İzmir Emlak Komisyoncuları Odası (İZEKO) Başkanı Mesut Güleroğlu, İstanbul’da en çok Irak ve İran’dan gelenlerin ev aldığını dile getirdi. İzmir'de ise son bir yıl içerisinde İranlıların ciddi anlamda yatırım yaptıklarına tanık olduklarını söyleyen Mesut Güleroğlu, İranlıların son 10 ayda İzmir'de 8 binin üzerinde gayrimenkul satın aldıklarını da sözlerine ekledi. Güleroğlu, burada gayrimenkul sahibi olanların şimdi yavaş yavaş çalışma hayatına girdiğini belirtti.

PİYASA CANLANDI

İran’dan gelerek İzmir’den konut satın alanların, emlak piyasasını canlandırdığını söyleyen Mesut Güleroğlu, “Gayrimenkul fiyatlarında en azından durağan piyasada bir çıkış yılı oldu. Şu anda gayrimenkul fiyatları uygun. İzmir'i tercih etmelerinin en büyük nedeni ise burada konut fiyatlarının Ankara ve İstanbul’dan ziyade daha uygun olması ile yaşam kalitesinin biraz daha yüksek olması” şeklinde konuştu.