Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İş yerlerinde KDV indirimi

Konut ve inşaat sektörünü canlandırmak için yapılan teşviklere bir yenisi daha eklendi. Konuttan sonra iş yerlerine de KDV indirimi geldi!

Hem devlet eliyle hem de özel sektör eliyle inşaat sektörünü canlandırmak için yapılan teşvikler devam ediyor. Devlet tarafından alınan kararla konut teslimlerinde KDV bedeli yüzde 18’den yüzde 8’e düşürülmüştü. Tapu harç bedelleri ise yüzde 4’ten yüzde 3’e indirilmiş ve en son Ziraat Bankası önderliğinde konut kredisi faiz oranları yüzde 1’in altına çekildi.

Devlet eliyle yapılan bu teşviklerin ardından üç büyük çatı kuruluş KONUTDER, İNDER ve GYODER de elini taşın altına koyarak bir ay süreliğine konutta yüzde 20 indirim başlattı.

İnşaat sektörünü canlandırmak için şimdi de konuttaki KDV indiriminden sonra iş yerlerine de KDV indirimi getirildi. İş yerlerinde KDV oranı aynı konutlarda olduğu gibi yüzde 18’den yüzde 8’e düşürüldü.

Türkiye ekonomisinin yapıtaşı inşaat sektörünü canlandırmak için yapılan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. Konutta KDV indiriminden sonra şimdi de iş yerlerinde KDV indirimi yapıldı.

Bakanlar Kurulundan çıkan kararla 31 Ekim 2018 tarihine kadar iş yeri teslimlerinde KDV oranı yüzde 18 değil yüzde 8 olacak.

Bakanlar Kurulunda çıkan yeni kararla birlikte konut teslimlerinde uygulanan yüzde 18'lik KDV'nin 31 Ekim'e kadar uygulanmak üzere yüzde 8'e düşürülmesini öngören iş yerlerini (bina veya bağımsız bölüm şeklinde olanlar) de kapsayacak şekilde yeniden değerlendirilerek alanı genişletildi.