Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İşletmelere Emlak Bank desteği geliyor

Emlak Bank, yıl sonunda faaliyete geçmeye hazırlanıyor. Kentsel dönüşümü destekleyecek olan banka, küçük işletme ve tarım kredi kooperatiflerine de destek verecek.

Emlak Bankası, “Türkiye Emlak Katılım Bankası Anonim Şirketi” adıyla 17 yıl aradan sonra yeniden faaliyete başlıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yıl sonunda faaliyete geçmesi planlanan Emlak Bank’ın hem vatandaşların hem de sektörün faydalanacağı bir banka olacağını söyledi. Kurum, “Yıl sonuna bu süreci tamamlayacağız” dedi.

BİRÇOK KONUDA DESTEK SAĞLAYACAK

Takvim Gazetesi’nde yer alan habere göre Emlak Bank, küçük işletmelere, tarım kooperatiflerine destek verebilecek ve kentsel dönüşümü destekleyecek. Bunun yanı sıra borçlanma aracı niteliğindeki sermaye piyasası aracı menkul kıymet ihraç edebilecek.

İLK TOPLANTI EYLÜL AYINDA GERÇEKLEŞECEK

Emlak Bank’ın olağan genel kurul toplantısının 3 Eylül 2018’de İstanbul’da gerçekleşmesi planlanıyor. Murat Kurum, bankanın amacının faizsiz bankacılık ilkeleri çerçevesindeki katılım bankalarının yapabileceği her tür işlemin yürütülmesi olduğunu ifade etti. Kurum; Emlak Bank’ın gayrimenkul, konut ve arsa ağırlıklı olarak çalışacağını da sözlerine ekledi.