Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul 3. Havalimanı çevre ilçelerdeki konut fiyatlarını uçurdu

Dünyanın en büyük havalimanlarından bir tanesi olacak Türkiye’nin dev projelerinden İstanbul 3. Havalimanı bölgedeki konut fiyatlarını uçurdu.

Türkiye’nin 2023 yılı hedefleri arasında yer alan İstanbul 3. Havalimanının inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Türkiye’nin en büyük projelerinden bir tanesi olan 3. Havalimanı projesi çevre ilçelerdeki konut fiyatlarını artırmaya devam ediyor.

Ayda yaklaşık 43 milyon ziyaretçisi bulunan sahibinden.com sitesinde, Çatalca, Arnavutköy ve Eyüp ilçesindeki konutların metrekare fiyatlarındaki 4 yıllık değişimini açıklayan bir rapor sundu.

Emlak Endeksi 2018 Haziran ayı verilerinden elde edilen bilgilere göre, Çatalca, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerinde konut fiyatları 3. Havalimanı nedeniyle büyük artış gösterdi.

En büyük konut fiyat artışı Çatalca’da oldu

Satılık konutların metrekare fiyatlarında son 4 yılda en büyük değişimin görüldüğü ilçe, yüzde 42,2 oranında artışla Çatalca ilçesi oldu. İstanbul’un Çatalca ilçesinde satılık konutların metrekare fiyatı ortalama 2 bin 630 TL olarak tespit edildi. Çatalca ilçesinde kiralık konutların metrekare fiyatları da yüzde 68,6 oranında yükselerek 10 TL’ye kadar ulaştı.

Arnavutköy’de son 4 yılda yüzde 43 oranında artış yaşandı

Arnavutköy’de satılık konutların metrekare fiyatları ise son 4 yılda yüzde 43 oranında artış gösterdi ve metrekare fiyatı ortalama 2.339 TL’ye ulaştı. İlçedeki kiralık konutlarda metrekare fiyatları da yüzde 12,9 artarak ortalama 9 TL oldu.

Eyüp’te konut fiyatları yüzde 11,2 artış gösterdi

İstanbul 3. Havalimanına yakın bir diğer ilçe olan Eyüp’te ise satılık konutlarda metrekare fiyatları son 4 yıl itibarıyla yüzde 11,2 oranında artarak ortalama 4.038 TL’ye ulaştı. Kiralık konutların metrekare fiyatları ise ortalama yüzde 20,4 artış ile 18 TL olarak belirlendi.