Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul 3. havalimanı için dünya genelinde araştırma yapılacak

İstanbul 3. havalimanının adı için dünya genelinde araştırma yapılacak. İlgili mercilerle yapılacak değerlendirmeler sonucunda da havalimanının ismi belirlenecek.

İstanbul 3. havalimanının ile ilgili açıklamalarda bulunan İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, isim konusunun yönetim kurulu üyeleri tarafından dünya genelinde yapılacak araştırma ve ilgili mercilerle yapılacak olan değerlendirmeler sonucunda netleşeceğini açıkladı.

ÇALIŞMALAR TÜM HIZIYLA DEVAM EDİYOR

29 Ekim’de açılışın gerçekleşmesi için çalışmaların tüm hızıyla plan ve programa uygun olarak devam ettiğini ifade eden Kadri Samsunlu, yeni havalimanına yapılacak olan taşınmanın bugüne kadar dünyada yapılan en büyük havalimanı taşınması olacağını belirtti. Taşınma süreci ile ilgili çalışmaları 2016’dan bugüne kadar titizlikle yürüttüklerini belirten Samsunlu, gelinen aşamada operasyona hazırlık sürecinde başta Türk Hava Yolları (THY) olmak üzere hava yolları, yer hizmetleri ve diğer paydaşlarla olan eğitimlerin tamamlandığı açıkladı.

102 FARKLI KONU VE OLAY ÜZERİNDEN SENARYOLARA ÇALIŞILIYOR

Operasyonel Hazırlık ve Havalimanı Taşınması (ORAT) ile ilgili Kasım 2016’dan bu yana Kopenhag ve Incheon Uluslararası Havalimanı'ndan danışmanlık alındığını belirten Kadri Samsunlu, hepsi havalimanı, hava yolu ve handling gibi havacılık deneyimine sahip ORAT ekibinde 8 danışman, 60 kişilik ekip ve 100 operasyon personelinin görev yaptığını söyledi.

Önümüzdeki bir ay içinde 3 büyük denemenin gerçekleşeceğini ifade eden Samsunlu, “102 farklı konu ve olay üzerinden senaryolarımıza çalışıyoruz" şeklinde konuştu.

NİHAİ TEST 11 EKİM'DE GERÇEKLEŞECEK

11 Ekim’de yapılacak olan nihai test ile fiilen havalimanının her yerinin kullanılacağını ifade eden İGA Havalimanı İşletmesi İcra Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Kadri Samsunlu, buna başta kendisi dahil olmak üzere Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, DHMİ ve kendi paydaşlarının da katılacağını belirtti. Yapılacak olan testlerin sonuçlarından çıkarılan derslerle kalan süreçte havalimanının çok daha hazır olmasını hedeflediklerini belirten Samsunlu, “Testlerin her biri bir günde yapılacak. Sahte yolcuların içinde bizim kendi personelimiz de, cast ajanslarından insanlar da, öğrenciler de olacak” ifadelerini kullandı.