Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul 3. havalimanı öğrencilerle test edilecek

İlk uçuşun 31 Ekim’de yapılacağı İstanbul 3. havalimanında üniversite öğrencileriyle 3 büyük prova yapılacak. Provalarla sistemlerin kontrolü sağlanacak.

İlk etabı 29 Ekim’de açılacak olan İstanbul 3. havalimanında son aşamaya gelindi. Akşam Gazetesi’nden Süleyman Şen’in haberine göre, havalimanındaki sistemlerin testi için üniversite öğrencilerinden oluşan gruplarla üç büyük prova gerçekleştirilecek.

HAVALİMANINDAKİ İLK UÇUŞ 31 EKİM’DE YAPILACAK

İstanbul 3. havalimanındaki ilk uçuş Türk Hava Yolları (THY) tarafından 31 Ekim saat 14:00’te İstanbul’dan Ankara’ya yapılacak. Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ve İGA yetkilileri, operasyonun kusursuz olması için bütün detayları gözden geçiriyor.

İLK PROVA 15 EYLÜL'DE GERÇEKLEŞECEK

İstanbul 3. havalimanındaki ilk prova 15 Eylül’de yapılacak. Bin öğrencinin katılacağı provada grup yolcu gibi havalimanına giriş yapacak. Normal havalimanında olduğu gibi öğrenciler check-in yaptırıp pasaport kontrolünden geçtikten sonra uçağa binilen son kontrol noktalarına kadar gelecek. Havalimanındaki provanın ikincisi 3 bin, üçüncüsü de 5 bin öğrenciyle gerçekleşecek.

HAVALİMANINDAKİ SİSTEMLER TEST EDİLECEK

İstanbul 3. havalimanında yapılacak olan provalarla salonların kolaylıkla bulunup bulunamadığı, mesafelerin ne kadar zamanda gidilebildiği, bagaj konveyörlerin düzgün çalışıp çalışmadığı gibi sistemler denetlenecek.

Yapılacak olan provanın sonunda üniversiteli gençler uçaktan indikten sonra geliş katında yine pasaport kontrolünden geçerek bu sefer ülkeye giriş yapacak, bagaj bantlarından bagajlarını alacak ve gümrük kontrolünden geçerek dışarıya çıkacak.

YOLCULARIN 7/24 SOSYALLEŞEBİLECEĞİ YAŞAM ALANI OLACAK

İstanbul 3. havalimanı yolcuların 7/24 sosyalleşebileceği bir alan olarak tasarlandı. Havalimanı, bir AVM’nin sahip olduğu tüm perakende çeşitliliğini ve marka karmasını bünyesinde barındıracak.