Validebağ Konakları
1 Yıl Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
1 Yıl Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"İstanbul, dünyanın ilk 3 metropolü arasına girecek"

İnşaat sektörünün durumunu değerlendiren İŞ GYO Genel Müdürü Turgay Tanes, potansiyel ve mevcut avantajlarla İstanbul'un yatırım değerinin kısa sürede artacağını söyledi.

Anadolu yakasının yükselen değeri Kartal'da gayrimenkul şirkeleri arasında büyük bir rekabet yaşandığını ifade eden İŞ GO Genel Müdürü Turgay Tanes, konut alıcıların ve yatırımcıların da bölgeye büyük ilgi gösterdiğini söyledi. Kartal'daki çarpık yapılaşmanın tamamen bitirildiğine değinen Tanes, “Sıkı rekabet var ama talep de o kadar fazla. Bölgede geliştirdiğimiz Manzara Adalar projesinde satışlarımız yüzde 50'yi aştı. Bağdat Caddesi, Acıbadem ve Koşuyolu'nda yapılan kentsel dönüşüm çalışmaları ve Ataşehir'de artan yoğunluk o bölgedeki vatandaşı Kartal'a çekiyor. Gebze'deki organize sanayi bölgelerindeki gelişim ve burada artan çalışan nüfus da Kartal'a ilgiyi artıyor. Ulaşım projeleri de bu gelişime destek oluyor” dedi.

"Konut satışlarındaki artış şaşırtıcı değil"

Bu yıl için inşaat sektöründe büyük gelişmeler öngören Tanes, "Kredi fazilerine rağmen bu yıl 1 milyon 300 bin konut satışı öngörüyoruz. Gayrimenkul 15-20 yıl daha en iyi yatırım aracı olarak görülecek. Türkiye gündeminde yaşanan gelişmelere karşın konut satışlarının şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 7 oranında arttı. Yabancıya satış da yüzde 15.8 arttı. Gayrimenkul sektörünü İstanbul özelinde değerlendirdiğimizde konut satışlarındaki artışın şaşırtıcı olmadığını görebiliyoruz. Potansiyel ve mevcut avantajlarla İstanbul'un önü çok açık. Körfez geçiş köprüsü, Çanakkale geçiş yolu ve üçüncü köprü gibi yatırımlarla bu avantajlar daha da artacak. İstanbul 10 yıllık bir süreç içerisinde dünyanın ilk üç ya da dört metropolü arasındaki yerini alacak" diye konuştu.