Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Havalimanı Arnavutköy’ü değerlendirdi

İstanbul Havalimanı’nın yer aldığı Arnavutköy’de konutlar değerlendi. Son bir yılda Arnavutköy’de konut değerleri yüzde 13.69 arttı.

İstanbul Havalimanı’nın yer aldığı Arnavutköy’de konut değerleri son bir yılda yüzde 13.69 arttı. Ortalama konut büyüklüğü 105 metrekare olan Arnavutköy’de metrekare satış fiyatı ise 2 bin 156 TL olarak belirlendi.

KONUT YATIRIMININ GERİ DÖNÜŞÜ 24 YIL

İstanbul Havalimanı'nın bulunduğu İstanbul Arnavutköy’de konut fiyatları son bin yılda yüzde 13.69 arttı. Endeksa’nın güncel verilerine göre bölgedeki son dört yıllık fiyat artışı ise yüzde 48 seviyesi olarak gerçekleşti.

Ortalama konut büyüklüğünün 105 metrekare olduğu Arnavutköy’de ortalama metrekare satış fiyatı 2 bin 156 TL, konut yatırımının geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak belirlendi.

EN ÇOK DEĞER KAZANAN MAHALLELER BELLİ OLDU

Arnavutköy’de konut yatırımında en fazla değer kazanan mahalleler belli oldu. Bunlar; Haraççı, Hicret, Mustafa Kemal Paşa, Karlıbayır, Anadolu, Atatürk, İslambey ve merkez olarak açıklandı.

HARAÇÇI‘DA SON BİR YILLIK ARTIŞ YÜZDE 26

Endeksa verilerine göre; Arnavutköy’de en fazla değer kazanan mahalle Haraççı oldu. Ortalama değerlerle Haraççı’da konut metrekare satış fiyatı 2 bin 175 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 26 olarak belirlendi.

Haraççı Mahallesi’ni takip eden Hicret Mahallesi’nde konut metrekare satış fiyatı 2 bin 651 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 17, Mustafa Kemal Paşa’da konut metrekare satış fiyatı 2 bin 601 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 16, Karlıbayır’da konut metrekare satış fiyatı 2 bin 308 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 16, Anadolu’da konut metrekare satış fiyatı 2 bin 155 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 15, Atatürk’te konut metrekare satış fiyatı bin 969 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 11, İslambey’de konut metrekare satış fiyatı 2 bin 157 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 10, merkezde ise konut metrekare satış fiyatı 2 bin 307 TL, son bir yıllık fiyat artışı yüzde 9 olarak açıklandı.