Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Havalimanı çalışanlarına Kanal İstanbul'da konut yapılacak

Kanal İstanbul projesi kapsamında İstanbul Havalimanı çalışanları için ilk etapta 7 bin konut inşa edilecek. Konutlar Türk kültür ve mimarisini yansıtacak.

Kanal İstanbul hakkında açıklamalarda bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, inşa edilmesi planlanan konutların Türk kültürüne ve mimarisine uygun, yatay yapılaşmış ve estetik projeler olacağını ifade etti. Murat Kurum’dan İstanbul Havalimanı çalışanlarına müjdeli haber de geldi.

Kanal İstanbul’da şehir meydanlarının olduğu, meydanların etrafında camiler, yeşil alanlar ile sosyal alanların yerleştiği örnek bir proje görmek istediklerini belirten Bakan Kurum, bunun bir kısım örneğinin de Türk Hava Yolları (THY) ile Emlak Konut’un 3 milyon 600 bin metrekarelik alanda gerçekleştirileceğini ifade etti. Kurum, İstanbul Havalimanı’nda çalışanlar için ilk etapta yaklaşık 7 bin civarında konut üretileceğini, ihalesinin ise şubat ayında gerçekleştirilmesinin planlandığını söyledi.

ÖNCELİK KANAL İSTANBUL PROJESİNDE

Önceliğin Kanal İstanbul Projesi’ne verildiğini dile getiren Murat Kurum, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı’nın ihale sürecini yürüttüğünü belirtti. İhaleye esas olmak üzere bakanlıktan belli noktalar verildiğini söyleyen Bakan Kurum; “Buraların alt ölçekli planları da bitiyor. Yani 5000'lik, 1000'lik planları da çalışılıyor” diye konuştu.

Proje bölgesinin master planı yapılırken bölgesel olarak finans adası, fuar alanı, üniversite alanı, yerleşim alanı gibi birçok alanlar için de çalışmaların gerçekleştirildiğini ifade eden Kurum, ancak önceliğin Kanal İstanbul olması nedeniyle yoğunluğun oraya verildiğini söyledi. Kurum, ilerleyen süreçte bu çalışmaların daha çok ön plana çıkacağını da sözlerine ekledi.

500 BİN KİŞİLİK NÜFUS ÖNGÖRÜLÜYOR

Kanal İstanbul Projesi kapsamında yaklaşık 500 bin kişilik bir nüfus öngörüldüğünü ifade eden Murat Kurum, bölgede yapılacak olan konut projelerini, aynı zamanda İstanbul’un deprem dönüşümünde rezerv konut olarak kullanmak istediklerini de belirtti.