Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Havalimanı Eyüpsultan’da fiyatları uçurdu

İstanbul Havalimanı, Eyüpsultan ilçesindeki emlak fiyatlarını uçurdu. Eyüpsultan’daki satılık konutların metrekare birim fiyatında gözle görülür artış yaşandı.

İstanbul Havalimanı, Eyüpsultan ilçesindeki emlak fiyatlarını yükselişe geçirdi. İstanbul Havalimanı’nın büyük bir bölümünün ilçe sınırları içerisinde yer aldığı Eyüpsultan’da satılık konutların metrekare birim fiyatını artırdı. En çok değer kazanan yerler Göktürk Merkez, Mithat Paşa ve Mimar Sinan mahalleleri olarak açıklandı.

İKİ YILLIK SÜREÇTE DİKKAT ÇEKİCİ HAREKETLENME GÖRÜLDÜ

Milliyet Gazetesi'nde yer alan habere göre; özellikle Göktürk Merkez, Mithat Paşa ve Mimar Sinan mahallelerindeki satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışlarında iki yıllık süreçte dikkat çekici bir hareketlenme görüldü. Eyüpsultan’daki satılık konutların metrekare birim fiyatı 2016 Eylül ayında 3 bin 971 TL iken, Ekim 2018’de bu rakam 4 bin 702 TL’ye çıktı. Eyüpsultan’da bu süreçte mahalle bazında en çok değer kazanan yerler ise yüzde 88 ile Göktürk Merkez, yüzde 46 ile Mithat Paşa ve yüzde 34 ile Mimar Sinan oldu.

Ulaşım projelerinin bölgedeki geçiş hatlarından olan Eyüpsultan, markalı konut geliştiricisinin de radarına girdi. 2015’ten bu yana karşılaştırıldığında bölgede yüzde 70’i aşan değer artışları görülüyor. Kemerburgaz hattındaki bu değer artışı, bölgenin diğer yakası Silahtarağa’dan Defterdar’a kadar tüm mahallelerde de etkisini gösteriyor.

ULAŞIM PROJELERİ İLE BİRLİKTE GÜÇLENİYOR

Eyüpsultan, Haliç’e 2.6 kilometrelik kıyısının yanı sıra Alibeyköy Merkez’den Güzeltepe’ye, Eminönü’nden Alibeyköy’e, Göktürk’ten pek çok beldeye uzanan, tramvay, metro, teleferik gibi bağlantılarla ve Silahtarağa Tüneli gibi vizyon projelerle güçleniyor.

Eyüpsultan ilçesinin çok geniş bir coğrafya olduğunu vurgulayan Remax Gayrimenkul Analiz Uzmanı Ahmet Sezer; “Ulaşım yatırımları ve özellikle Türkiye’nin ve Avrupa’nın en büyüğü olan Alibeyköy Diş Hastanesi, Eyüpsultan için büyük önem arz ediyor. Nurtepe’den gelecek metro ile merkez noktalara ulaşım kolaylaşacak. Ayrıca 5’inci Levent projesi ve Bilgi Üniversitesi santral kampüsü de ilçeye değer kattı” şeklinde konuştu.