Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Havalimanı metro hatlarının imar planlarına onay verildi

İstanbul Havalimanı’na gidecek olan iki metro hattının imar planları, İBB Meclisi’nde oy birliğiyle kabul edildi. Detaylar haberimizde…

İstanbul Havalimanı - Halkalı Metro Hattı ile Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro Hattı projelerinin imar planları İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Meclisi’nde onaylandı. İBB Meclisi’ne gönderilen imar planlarına ilişkin raporda, İstanbul Havalimanı - Halkalı ile Gayrettepe - İstanbul Havalimanı metro hatlarının hayata geçirilmesi halinde ulaşım sorununun çözümüne katkı sunacakları ifade edildi.

İstanbul Havalimanı - Halkalı Metro Hattı’nın raporunda imar plan tekliflerinin Büyükşehir Belediye uhdesinde yapımı devam eden Vezneciler-Arnavutköy Metro Hattı güzergahı Fenertepe İstasyonu’nda sonlandırılacağı ifade edildi. Her iki metro hattı da Fenertepe İstasyonu'nda entegre olacak.

HIZLI KONFORLU TOPLU ULAŞIM SAĞLANACAK

Gayrettepe - İstanbul Havalimanı Metro Hattı Projesi’nin raporunda ise yapılan düzenlemeler belirtildi. Bu revizyonların toplu ulaşım hatlarının birbiriyle bağlantılarının sağlanması ve entegrasyonunun oluşturulması için yapıldığı ifade edildi.

Raporlarda, çalışmaların tamamlanması ile birlikte metro hatlarının Gebze - Halkalı - Marmaray hattı ile entegre olacağı ve İstanbul bütünündeki yerleşim birimlerini İstanbul Havalimanı ile bağlayacağı vurgulandı. Böylece hatların geçtiği güzergahtaki yerleşim merkezlerine alternatif, hızlı ve konforlu toplu ulaşım sağlanmış olacak. Diğer yandan raporlarda bu projelerin aynı zamanda bugün ve gelecekteki ulaşım sorunlarının çözümüne yönelik olduğundan kamu yararı niteliği taşımakta olduğu da ifade edildi.