Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Havalimanı’na taşınma tarihi belli oldu

Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na yapılacak olan taşınmanın tarihi ertelendi. Yeni tarih 3 Mart 2019 olarak belirlendi.

Devlet Hava Meydanları İşletmesi (DHMİ) ilgili kurum ve şirketlere İstanbul Havalimanı’nın taşınmasıyla ilgili bir yazı gönderdi. Yazıda, Atatürk Havalimanı’ndan İstanbul Havalimanı’na taşınmanın 3 Mart 2019’da gerçekleşeceği belirtildi. Ayrıca daha önce 30-31 Aralık tarihlerinde yapılması planlanan taşınma işleminin neden ertelendiğine dair bilgilere yer verildi.

Yapılması planlanan taşınmanın ertelemenin sebepleri “taşınma güzergâhı trafiğe kapatılacağı için yaşanabilecek mağduriyetler, muhtemel olumsuz hava şartları, taşınma işleminde kullanılması planlanan 700 adet aracın geçici tescil işlemlerinin tamamlanmaması, İstanbul Havalimanı’nda görev alacak olan gümrük ve emniyet personelinin eğitim ve tayin süreçlerinin tamamlanmaması” olarak belirtildi.

İstanbul Havalimanı, 29 Ekim 2018’de resmen açıldı. Açılışın ardından yurt içinde Ankara, İzmir, Antalya ve yurt dışında da Bakü ve Kıbrıs’a uçuşlar gerçekleştirilmişti. Yeni bir ertelemenin olmaması durumunda, Atatürk Havalimanı 4 Mart 2019’da ticari yolcu taşımacılığına kapatılacak.