Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Havalimanı’nda ilk uçuş yarın gerçekleşecek

Açılışı yapılan İstanbul Havalimanı’nda ilk uçuş için hazırlıklar tamamlandı. Havalimanındaki ilk uçuş yarın saat 11.00’da Ankara’ya yapılacak.

İstanbul Havalimanı’nın ilk fazı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen törende resmen hizmete açıldı. Türk Hava Yolları (THY) İstanbul Havalimanı’nda tarifeli seferlere başlıyor. İstanbul Havalimanı’ndaki ilk uçuş 31 Ekim saat 11.00’da Ankara’ya gerçekleşecek.

HAVALİMANINDAKİ SİSTEMLER HAZIR HALE GETİRİLDİ

İlk sefer hazırlığı başlayan İstanbul Havalimanı’nda dün gerçekleşen töreninin ardından kalan malzemeler toplandı, terminal binası içinde temizlik yapıldı. Temizliğin ardından havalimanı yarınki uçuş için hazır hale getirildi.

Biletleme işlemlerini tamamlayacak ve Ankara’ya uğurlayacak TGS Yer Hizmetleri personeli yeni görev yerlerinde tüm hazırlıkları gerçekleştirdi. Havalimanındaki kontuvarlar ve bilgisayarlar ilk uçuş için hazır hale getirildi.

ÖZELLİKLERİ İLE DİKKATLERİ ÜZERİNE ÇEKİYOR

Yıllık 90 milyon yolcu kapasiteli İstanbul Havalimanı’nın ilk fazında 1.4 milyon metrekarelik ana terminal binası, 2 pist, Hava Trafik Kontrol Kulesi ve destek binaları bulunuyor. 200 bin işçinin görev yaptığı havalimanının ilk fazı 42 ayda tamamlandı.

Toplamda 76.5 milyon metrekarelik alan üzerinde yer alacak olan İstanbul Havalimanı’nın diğer etaplarının 2023’e kadar tamamlanması planlanıyor.

Tamamlandığında İstanbul Havalimanı 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi, 70 bin araçlık açık ve kapalı otoparkı ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesi ile dünyanın ilkleri arasında yer alacak.