Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul, Kanal İstanbul’la rahat nefes alacak

İstanbul’un trafik sorununu çözeceklerini söyleyen İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesi ile birlikte şehrin rahat bir nefes alacağını ifade etti.

TBMM Başkanı ve İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkan Adayı Binali Yıldırım, CNN Türk’te Buket Aydın’ın sunduğu “40” programında soruları cevaplandırdı. İstanbul’un trafik sorununa değinen Binali Yıldırım, Kanal İstanbul projesiyle şehrin rahat bir nefes alacağını söyledi.

“İSTANBUL'UN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZERİM”

İstanbul'un trafik sorununa değinen İBB Başkan Adayı Binali Yıldırım; “Evet çözerim. Yani mütevazı olmaya gerek yok. Ben bu işi yaparım” dedi. Türkiye’nin 780 bin kilometrekaresinde trafik sorununu çözdüğünü söyleyen Binali Yıldırım sözlerine şu şekilde devam etti: “5 bin 400 kilometrekarelik İstanbul’u halledemeyecek mi? Çözeceğiz. İstanbul’un trafik sorununa çözüm bulacağız.”

Trafik sorununun çözümünün raylı sistemin artırılmasından geçtiğini de belirten Yıldırım; “Raylı sistemde yüzde 20'nin altında bir pay alıyor İstanbul. Devam eden 284 kilometrelik metro projesi var. Bunlar tamamlandığında insanların yüzde 50'si metro, Marmaray, raylı sistem ve metrobüs ile seyahat edecek. Bununla birlikte trafikte ciddi bir rahatlamayı hep birlikte göreceğiz. Tüm bunlar çok uzak değil birkaç yıl içinde olacak” ifadelerini kullandı.

Trafikte araç sayısı arttığı halde trafikte bekleme süresi artmayan şehrin İstanbul olduğunu söyleyen Binali Yıldırım; “Bunu nasıl başardı? Çünkü 3. köprü, Avrasya Tüneli, Marmaray yapıldı. Bu arada bunları da biz yaptık. Tüm bunlar sayesinde araç sayısı arttığı halde bekleme süresinde artış olmuyor” şeklinde konuştu.

“BOĞAZA ALTERNATİF”

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili de konuşan bulunan Binali Yıldırım; “İstanbul'un felaketine sebep olacak bir proje gibi gösterme gayretleri var. Dış yayınlarda hep bu böyle işleniyor. Çünkü ne olacak? Boğaza alternatif oluşturuyor. İstanbul Boğazı’na alternatif oluşturmanın hem bizim ulusal güvenliğimiz açısından hem de stratejik menfaatlerimiz açısından çok büyük önemi var” dedi.