Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul konut fiyat artışında dünyada ikinci sırada!

İngiliz emlak şirketi Knight Frank tarafından yapılan araştırmaya göre konut fiyat artışı dünya sıralamasında İstanbul 2'nci, İzmir 6'ncı, Ankara ise 13'ncü kent oldu.

Dünyaca ünlü emlak şirketi Knight Frank'ın Küresel Konut Şehirler Endeksi raporuna göre, Türkiye'de konut fiyatlarının en çok artığı şehir İstanbul oldu. 156 kentin fiyat değişikliklerinin yer aldığı raporda İstanbul'un konut fiyat artışında dünya ikincisi olduğu da belirlendi.

Türkiye'de İstanbul'dan sonra fiyatların en çok arttığı il İzmir olurken, onu Ankara takip etti. İzmir dünya konut fiyat artışı sıralamasında 6'ncı, Ankara ise 13'üncü kent oldu. Dünya genelinde konut fiyat artışı ortalamasının yüzde 4,4 olduğu belirlenen çalışmada İstanbul'daki artışın yüzde 25, İzmir'deki artışın yüzde 16,5, Ankara'daki artışın yüzde 12,4 olduğu açıklandı.

Rezidanslar fiyatları arttırdı

Yatırımcıların İzmir'i tercih ettiğini belirten İzmir Emlak Komisyoncuları Odası Başkanı Mesut Güleroğlu, "İstanbul'daki çok yüksek artış nedeniyle yatırımcı İzmir'e doğru kaydı. Son 2-3 yıldır Bayraklı ilçesi çevresinde yüksek katlı binalar yapıldı. Rakamı artıran kısım da o. 1+1 iş yeri 385 bin liradan başlıyor, 1 milyon liraya kadar gidebiliyor. Birçok rezidans tarzı yerler yapıldı. Buralar da 1,5 milyon gibi rakamlar konuşuluyor. Göç, nüfus artışı ve yeni arsa üretimindeki sebeplerin yanı sıra fiyatların artışı biraz da yeni yapılan rezidans tarzı yapılar" dedi.