Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Silivri TOKİ Evleri'nde bugün son başvurular alınıyor

TOKİ tarafından İstanbul’un Silivri ilçesinde yaşama kazandırılan konut projesinin kura çekilişi bugün son başvurular alınıyor.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığınca (TOKİ) yurdun dört bir yanında oluşan barınma ihtiyacının karşılanması için kapsamlı bir çalışma yürütülüyor.

Anadolu illerinde binlerce dar ve orta gelirli ailenin ucuza konut satın almasını sağlayan TOKİ büyük kentlerde yaşayan dar ve orta gelirli vatandaşları da unutmuyor. TOKİ tarafından İstanbul Avrupa Yakasının sakin ilçelerinden Silivri’de yaşama kazandırılan İstanbul Silivri TOKİ Evleri için bugün son başvurular alınıyor.

Projede yer alan konutların hak sahipleri kura yöntemi ile belirlenecek. İstanbul Silivri TOKİ Evleri başvuruları bugün sona eriyor. Projeden konut satın almak isteyenler bugün içinde ilgili bankaya başvuru yaparak kura çekilişine katılmaya hak kazanabilirler.

Toplam bin 356 adet konuta yer verilen projeden daire satın almak için 10 binden fazla kişi başvuruda bulundu. Projenin hak sahipleri 11 Temmuz tarihinde yapılacak kura çekilişinin ardından belli olacak.

18 Haziran ile 29 Haziran tarihleri arasında alınan başvurular kapsamında kısa süre içinde projeden daire satın almak için başvuranların sayısı 10 binden fazla kişiye ulaştı. Projeden daire satın almak için kuraya katılmak isteyen vatandaşların Halkbank’a başvuruda bulunması ve teminat bedelini yatırması gerekiyor.

25 bin TL peşinat ödeyerek konut satın alınabilen İstanbul Silivri TOKİ Evleri projesinde 934 adet konut alt gelir grubu için ve 422 adet konut da orta gelir grubu için ayrıldı.

Ayda 700 TL’den başlayan taksitlerle konut satın alma imkanı sunulan İstanbul Silivri TOKİ Konutları projesinde yer alan 2+1 dairelerin fiyatları 198 bin TL’den başlangıç gösterirken, 3+1 dairelerin fiyatları ise 285 bin TL’den başlangıç gösteriyor.