Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul yeni havalimanı güzergahındaki konut fiyatları uçuşa geçti

İstanbul yeni havalimanı güzergahındaki konut fiyatları uçuşa geçti. Bölgede yüzde 116’lara varan artış gözlemlendi.

29 Ekim 2018’de açılışı yapılacak olan İstanbul yeni havalimanı rotasındaki konut fiyatları uçuşa geçti. Havalimanı güzergahında yer alan Büyükdere, Göktürk, Mimar Sinan, Mithatpaşa, Bahçeköy, Çayırbaşı gibi lokasyonlarda satılık konutlarda yüzde 116’lara varan artış gözlemlendi.

Hürriyet Emlak verilerine göre özellikle Sarıyer, Eyüp ve Arnavutköy ilçelerindeki mahallelerde satılık ve kiralık konutlardaki fiyat artışlarında 2 yıllık süreçte dikkat çekici bir hareketlenme görüldü.

Eyüp’te yer alan satılık konutların metrekare birim fiyatı 2016 Eylül ayında 3 bin 971 TL’yken, Eylül 2018’de bu rakam 4 bin 502 TL’ye çıktı. Eyüp’te bu süreçte mahalle bazında en çok değer kazanan lokasyonlar yüzde 84 ile Göktürk Merkez, yüzde 40 ile Mithat Paşa ve yüzde 30 ile Mimar Sinan oldu.

Sarıyer’de ise en çok değer kazanan satılık konutlarda Büyükdere ilk sırada yer aldı. Yüzde 60 değerlenen Büyükdere’yi yüzde 46 ile Bahçeköy Merkez ve yüzde 55 ile Kazım Karabekir Paşa izledi. Arnavutköy, Mavigöl Mahallesi ise bu süreçte satılık konut fiyatlarında yüzde 150’ye varan artış yaşanan tek mahalle olarak en çok değerlenen lokasyonların başında yer aldı.

PİYANGO SARIYER’E ÇIKTI

Hürriyet Emlak ilanları üzerinden oluşturulan verilere göre; yeni havalimanı güzergahındaki Sarıyer Çayırbaşı Mahallesi, Ocak 2018’den Temmuz 2018’e satılık konut fiyatlarında gerçekleşen yüzde 116’lık artışla liste başında yer aldı.

Büyükdere, satılık konut fiyatlarında metrekare bazında yüzde 65’lik artışla listede ikinci sırada yer aldı. Göktürk yüzde 42, Mithatpaşa yüzde 39, Mimar Sinan ise yüzde 33’lük artışla listede dikkat çeken mahalleler arasında yer aldı. Rota üzerindeki satılık konut fiyatlarında yükselişin yaşandığı diğer mahalleler ise yüzde 14 ile Kireçburnu, yüzde 10 ile Bahçeköy Merkez ve yüzde 9 ile Uskumruköy oldu.

KİRALIK KONUT FİYATLARI DA YÜKSELİŞTE

İstanbul yeni havalimanı güzergâhındaki kiralık konut fiyatlarının en çok arttığı mahalleler Mimar Sinan, Mithat Paşa, Ömerli, Zekerikayköy ve Uskumruköy oldu. Kiraların en çok arttığı mahallelerin başında yüzde 30 ile Mimar Sinan gelirken, bu mahalleyi yüzde 28 ile Mithatpaşa, yüzde 27 ile Ömerli, yüzde 11 ile Zekeriyaköy ve yüzde 10 ile Uskumruköy izledi.