Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul yeni havalimanı toplu taşıma ihalesi iptal edildi

İstanbul yeni havalimanına 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak toplu taşıma ihalesi iptal edildi. Gerekçede “kamu yararının oluşmadığı” belirtildi.

İstanbul yeni havalimanının 18 hat üzerinden 150 otobüsle yapılacak olan toplu taşıma ihalesi iptal edildi. Hürriyet’teki haberde, ihalenin iptal gerekçesi olarak “kamu yararının oluşmadığı” belirtildi. 150 otobüsle bagajlı lüks taşımacılık ihalesini KDV dahil 475 milyon 488 bin TL bedelle Altur-Havaş-Free Turizm konsorsiyumu kazanmıştı.

KAMU YARARI OLUŞMADIĞI GEREKÇESİYLE İPTAL EDİLDİ

4 Eylül’de yapılan İstanbul yeni havalimanının taşımacılık ihalesi dün akşam (12 Eylül) iptal edildi. Yeni ihalenin 15 gün sonra tekrar edilmesi planlanıyor. Söz konusu ihalenin iptal gerekçesi “kamu yararı taşımadığı” olarak açıklandı.

YENİ İHALE İETT TARAFINDAN AÇIKLANACAK

Kapalı teklif arttırma usulü ile gerçekleştirilen İstanbul yeni havalimanı ulaşım ihalesine üç firma teklif vermişti. Altur Turizm, Havaş ve Free Turizm konsorsiyum olarak ihaleye teklif verirken Platform Turizm ve Sarılar Turizm ise ayrı ayrı teklif vermişti. İhaleye verilen teklifleri inceleyen komisyon, Sarılar Turizm'in teklifini geçersiz saymıştı.

29 Ekim 2018’de ilk etabı açılacak olan İstanbul yeni havalimanının ertelenen yeni ihalesinin tarihi İETT tarafından açıklanacak.