Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul Yeni Havalimanı’nda mutlu sona yaklaşıldı

Kısa süre içinde birinci etabının hizmete sunulması beklenen İstanbul Yeni Havalimanı projesinin açılış hazırlıklarına dair çalışmalar tüm hızıyla sürüyor.

İstanbul’da hayata kazandırılacak en büyük kamu yatırımlarından bir tanesi olarak ilan edildiği günden bu yana gündemdeki yerini koruyan İstanbul’un 3. Havalimanı projesinde sona yaklaşıldı.

29 Ekim 2018 tarihinde ilk etabının hizmet vermeye başlaması beklenen İstanbul Yeni Havalimanı’na İETT, 210 araçla 19 farklı güzergahtan ulaşım sağlayacak. İstanbul Yeni Havalimanı’na ulaşmak isteyen bagajsız yolcular için de özel seferler yapılacak.
İlk etabının açılışı için geri sayımın başladığı İstanbul Yeni Havalimanı’nda bir heyecan hâkim. 29 Ekim tarihinde ilk etabının açılışıyla hizmet vermeye başlayacak olan İstanbul Yeni Havalimanı projesinin ilk etabının yüzde 95’lik bölümü tamamlandı. Geri kalan bölüm için de çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

İstanbul Yeni Havalimanı tamamlandığında 200 milyon kişi yolcu kapasitesine ulaşacak. Dünyanın en büyük havalimanı olacak yeni havalimanının açılmasıyla birlikte İETT tarafından 210 adet araçla 19 farklı güzergahı kapsayan alanda hizmet verilmeye başlanacak. Bagajı olmayan yolculara ise farklı seferler düzenlenerek ulaşım hizmetleri kolaylaştırılacak.

İstanbul Yeni Havalimanı hakkında açıklamalarda bulunan Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Mehmet Cahit Turhan, yeni havalimanı projesinin yüzde 95’lik bölümünün tamamlandığını söyledi. Turhan, yolcuların herhangi bir sorun ile karşı karşıya gelmemesi için gerekli çalışmaların büyük bir özenle yapıldığını daa ifade etti.

İstanbul 3. Havalimanı’nın 29 Ekim 2018 tarihinde ilk etabının hizmete açılmasıyla birlikte İstanbul Atatürk Havalimanı da hizmete kapanacak. 29 Ekim’de Atatürk Havalimanı’nda son uçuş yapılırken İstanbul Yeni Havalimanı’nın ilk uçuş yapılacak.