Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul yeni havalimanının ismi belli oldu

İstanbul’da bugün resmen açılışı gerçekleşen yeni havalimanının ismi belli oldu. Yeni havalimanının ismi İstanbul Havalimanı olarak belirlendi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, açılış töreninde yeni havalimanının resmi ismini açıkladı. Açılış töreninde konuşan Recep Tayyip Erdoğan; yeni havalimanının ismini İstanbul Havalimanı olarak duyurdu.

Atatürk Havalimanı’nın aynı isimle hizmet vermeyi sürdüreceğini ifade eden Cumhurbaşkanı; “Atatürk Havalimanı, burası tam kapasiteyle hizmete girdiğinde ticari seferlere kapanacak olmakla birlikte havalimanı vasfını koruyacak. Atatürk Havalimanı’nın faaliyet dışındaki alanları Millet Bahçesi olarak İstanbul halkının kullanımına açılacak. Kapalı alanları ise İstanbul’un en büyük fuarı haline getireceğiz” dedi.

ÖZELLİKLERİYLE DİKKAT ÇEKİYOR

İstanbul Havalimanı’nın ilk fazı bugün gerçekleşen açılış töreniyle resmen hizmete girdi. İstanbul Havalimanı tamamlandığında 6 bağımsız pisti, 500 uçak kapasitesi ve yıllık 200 milyon yolcu kapasitesiyle dünyanın en büyük ve en modern havalimanı olacak.

9 BİN AKILLI KAMERAYLA DONATILDI

İstanbul Havalimanı’nda iki farklı istasyonda güvenlik güçleri yer alacak. Havalimanında terminal ve otoparklardaki 9 bin akıllı kameraya 8 kusurlu hareket belirlendi. Herhangi bir olay anında ya da kusurlu hareketlerden birini yapanlar anında belirlenecek ve güvenlik güçleri olay yerine hızlıca intikal edecek. Plaka tanıma sistemlerinin de yer aldığı havalimanında, yüz tanıma için altyapı da kuruldu.