Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

"İstanbul'a ait master plan oluşturulmalı"

Karat 34 projesinin basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "İstanbul'a ait master plan oluşturulmalı" diye konuştu.

TOKİ ve Emlak Konut GYO güvencesiyle Doğa Şehircilik ve Baş Yapı ortaklığında yükselen Karat 34 projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, sektörün son durumu ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Kentsel dönüşüm tek elden yönetilmeli"

Kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul'a ait bir master plan olması gerektiğini söyleyen Kurum, çalışmalar devam ederken tarihi doku ve mirasımızı korumaya dikkat etmemiz gerektiğini de söyledi. "Ne yaptığımızı bilerek dönüşmeliyiz" diyen Kurum, "Kentsel dönüşümde yeni sayfa açmalıyız. 2012'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temelleri atılan süreçte birçok proje üretildi. İstanbul'un tarihi mirası ve tarihi dokusunu konuştuğumuz bu süreçte, master plan çerçevesinde kentsel dönüşüm yapılmalı. Bu plana uygun şekilde kentsel dönüşümün tek elden yönetilmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar hızlıca yapılmalı" dedi.

"Konutta canlılık sürüyor"

Toplantıda yeni projelerinin de müjdesini veren Kurum, "Nisan ayıyla birlikte lansmanlara hızlı bir şekilde başladık. Önümüzdeki dönemde yeni lansmanlarımız olacak gibi gözüküyor. İnşaat sektörü Türkiye'deki istihdamın yüzde 8'ini oluşturuyor. Bu ekonomik gücün en önemli aktörlerinden birisi konut geliştiricileri. 2015'te, rekor seviyede konut satıldı. Bunun yüzde 20'si İstanbul'da yapıldı. Bu da günlük 650 konut satışı anlamına geliyor. Rakamlar, konutta canlılığın devam ettiğini gösteriyor" diye konuştu.