Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"İstanbul'a ait master plan oluşturulmalı"

Karat 34 projesinin basın toplantısında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, "İstanbul'a ait master plan oluşturulmalı" diye konuştu.

TOKİ ve Emlak Konut GYO güvencesiyle Doğa Şehircilik ve Baş Yapı ortaklığında yükselen Karat 34 projesinin lansmanında konuşan Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, sektörün son durumu ve kentsel dönüşüm çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.

"Kentsel dönüşüm tek elden yönetilmeli"

Kentsel dönüşüm kapsamında İstanbul'a ait bir master plan olması gerektiğini söyleyen Kurum, çalışmalar devam ederken tarihi doku ve mirasımızı korumaya dikkat etmemiz gerektiğini de söyledi. "Ne yaptığımızı bilerek dönüşmeliyiz" diyen Kurum, "Kentsel dönüşümde yeni sayfa açmalıyız. 2012'de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından temelleri atılan süreçte birçok proje üretildi. İstanbul'un tarihi mirası ve tarihi dokusunu konuştuğumuz bu süreçte, master plan çerçevesinde kentsel dönüşüm yapılmalı. Bu plana uygun şekilde kentsel dönüşümün tek elden yönetilmesi gerekiyor. Bununla ilgili çalışmalar hızlıca yapılmalı" dedi.

"Konutta canlılık sürüyor"

Toplantıda yeni projelerinin de müjdesini veren Kurum, "Nisan ayıyla birlikte lansmanlara hızlı bir şekilde başladık. Önümüzdeki dönemde yeni lansmanlarımız olacak gibi gözüküyor. İnşaat sektörü Türkiye'deki istihdamın yüzde 8'ini oluşturuyor. Bu ekonomik gücün en önemli aktörlerinden birisi konut geliştiricileri. 2015'te, rekor seviyede konut satıldı. Bunun yüzde 20'si İstanbul'da yapıldı. Bu da günlük 650 konut satışı anlamına geliyor. Rakamlar, konutta canlılığın devam ettiğini gösteriyor" diye konuştu.