Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

"İstanbul'a yatırım yapan kaybetmez"

Türkiye'deki gayrimenkul sektörünü değerlendiren Mazaya Qatar Üst Yöneticisi Hamad el-Hedfa, İstanbul'a yatırım yapanın kaybetmesi mümkün olmadığını söyledi.

Katar'ın en büyük gayrimenkul yatırım şirketlerinden Mazaya Qatar'ın Üst Yöneticisi Hamad el-Hedfa, Mazaya Qatar ile Global Menkul Değerler arasında düzenlenen stratejik iş birliği anlaşması sonrası, AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Türkiye'ye yatırım yapanların orta ve uzun vadede kazançlı çıkacağını belirten Hedfa, "İstanbul'daki gayrimenkul fiyatları Avrupa'daki birçok metropolün gerisinde. İstanbul'a yatırım yapanın kaybetmesi mümkün değil." dedi.

"Türkiye'deki gelişme muhteşem"

Katarlıların Türkiye'ye büyük bir ilgisinin olduğunu söyleyen Hedfa, "Biz, buradaki fırsat ve olanakların önümüzdeki süreçte orta ve uzun vadede de devam edeceğine inanıyoruz. Bu yüzden Türkiye'ye yatırım yapmaya karar verdik" diye konuştu. Hamad el-Hedfa, Türkiye'de son 10 yılda yaşanan gelişmeleri "muhteşem" olarak nitelendirdi.

Türkiye'nin yatırım açısından en güvenilir ülkelerden biri olduğuna dikkat çeken Hedfa, Türkiye'ye ciddi bir yatırım yaptıklarını ve bu yatırımdan kazançlı çıkacaklarına inandıklarını söyledi. Hedfa, "Katar ve Türkiye arasındaki stratejik makro iş birliği ve kardeşliğe ilaveten, Türk gayrimenkul pazarına yönelik çok güçlü bölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgemizdeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğinden eminiz" diye konuştu.

"Yabancıların Türkiye'ye olan ilgisini şaşkınlıkla tespit ettik"

Türkiye'nin uluslararası yatırımcılarla yeni yeni buluşma fırsatı bulduğunu belirten Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker ise "Yurt dışındaki gayrimenkul fonlarının Türkiye'ye, doğru kanallar vasıtasıyla akmasını umut ediyoruz. Bu da yabancı sermaye akışının sağlanmasının en doğru yoludur" dedi.

Pek çok sermaye grubunun Türkiye'ye nasıl gireceklerini bilmedikleri için uzun süredir beklemede olduğunu belirten Göker, artık bu kapıların açılmaya başladığını söyledi. Göker, "Körfez'de, Avrupa'da, Uzak Doğu'da, Amerika'da Türkiye'ye çok büyük ilgi var. Buralardan öylesine büyük gruplar, para sahipleri Türkiye'ye girmek istiyor ki son 2 yılda aklımız şaştı. Böyle büyük bir kaynağın ve potansiyelin olduğunu şaşkınlıkla tespit ettik" dedi.