Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

"İstanbul'a yatırım yapan kaybetmez"

Türkiye'deki gayrimenkul sektörünü değerlendiren Mazaya Qatar Üst Yöneticisi Hamad el-Hedfa, İstanbul'a yatırım yapanın kaybetmesi mümkün olmadığını söyledi.

Katar'ın en büyük gayrimenkul yatırım şirketlerinden Mazaya Qatar'ın Üst Yöneticisi Hamad el-Hedfa, Mazaya Qatar ile Global Menkul Değerler arasında düzenlenen stratejik iş birliği anlaşması sonrası, AA muhabirinin sorularını yanıtladı. Türkiye'ye yatırım yapanların orta ve uzun vadede kazançlı çıkacağını belirten Hedfa, "İstanbul'daki gayrimenkul fiyatları Avrupa'daki birçok metropolün gerisinde. İstanbul'a yatırım yapanın kaybetmesi mümkün değil." dedi.

"Türkiye'deki gelişme muhteşem"

Katarlıların Türkiye'ye büyük bir ilgisinin olduğunu söyleyen Hedfa, "Biz, buradaki fırsat ve olanakların önümüzdeki süreçte orta ve uzun vadede de devam edeceğine inanıyoruz. Bu yüzden Türkiye'ye yatırım yapmaya karar verdik" diye konuştu. Hamad el-Hedfa, Türkiye'de son 10 yılda yaşanan gelişmeleri "muhteşem" olarak nitelendirdi.

Türkiye'nin yatırım açısından en güvenilir ülkelerden biri olduğuna dikkat çeken Hedfa, Türkiye'ye ciddi bir yatırım yaptıklarını ve bu yatırımdan kazançlı çıkacaklarına inandıklarını söyledi. Hedfa, "Katar ve Türkiye arasındaki stratejik makro iş birliği ve kardeşliğe ilaveten, Türk gayrimenkul pazarına yönelik çok güçlü bölgesel ilgi de göz önüne alındığında, bu yeni fon yapısının bölgemizdeki nitelikli bireysel ve kurumsal yatırımcıların ilgisini çekeceğinden eminiz" diye konuştu.

"Yabancıların Türkiye'ye olan ilgisini şaşkınlıkla tespit ettik"

Türkiye'nin uluslararası yatırımcılarla yeni yeni buluşma fırsatı bulduğunu belirten Global Menkul Değerler Yönetim Kurulu Başkanı Erol Göker ise "Yurt dışındaki gayrimenkul fonlarının Türkiye'ye, doğru kanallar vasıtasıyla akmasını umut ediyoruz. Bu da yabancı sermaye akışının sağlanmasının en doğru yoludur" dedi.

Pek çok sermaye grubunun Türkiye'ye nasıl gireceklerini bilmedikleri için uzun süredir beklemede olduğunu belirten Göker, artık bu kapıların açılmaya başladığını söyledi. Göker, "Körfez'de, Avrupa'da, Uzak Doğu'da, Amerika'da Türkiye'ye çok büyük ilgi var. Buralardan öylesine büyük gruplar, para sahipleri Türkiye'ye girmek istiyor ki son 2 yılda aklımız şaştı. Böyle büyük bir kaynağın ve potansiyelin olduğunu şaşkınlıkla tespit ettik" dedi.