Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da 7 milyon yapı kentsel dönüşüm bekliyor

İstanbul’da 7 milyon binanın yenilenmesini gerektiğini belirten ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki kentsel dönüşümün önemini vurguladı.

Depreme hazırlıklı olma konusunda kentsel dönüşüm hayati önem taşıdiğını ifade eden ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, bu sürecin hızlı ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için bilgili, eğitimli gayrimenkul danışmanlarına ihtiyaç olduğunu vurguladı.

Türkiye’nin en önemli konularından birinin kentsel dönüşüm olduğunu belirten Şevki, İstanbul’da yenilenmesi gereken 7 milyon civarında yapının olduğunu hatırlattı Şevki; “Deprem gerçeğiyle yüzleşmek gerekiyor. Depreme hazırlıklı olma konusunda kentsel dönüşüm hayati önem taşıyor ve bu sürecin hızlı ve sağlıklı şekilde yürütülmesi için bilgili gayrimenkul danışmanlarına ihtiyaç var” dedi.

Türkiye’nin değişmeyen hareketli gündeminin büyük önem taşıyan konuların geri plana atılmasına neden olduğunu söyleyen ERA Gayrimenkul Türkiye Gayrimenkul Geliştirme Direktörü Ufuk Şevki, bu önemli konuların başında kentsel dönüşüm konusunun yer aldığını belirtti. İstanbul’da yenilenmesi gereken 7 milyon civarında yapının olduğunu hatırlattı.

Kentsel dönüşüm süreci can ve mal kaybını azaltacak

Özellikle yeni projelere ve binalara olan talep daha da artacak. İstanbul’da 7 milyon civarında yenilenmesi gereken bina var. Bu çürük yapılar ancak kentsel dönüşüm projeleri ile yenilenecek. Eğer Kentsel dönüşüm süreci tamamlanırsa olası depremlerde yaşanabilecek can ve mal kaybının en aza indirmesi sağlanmış olacak. Bir an önce kentsel dönüşüm konusunda herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor” dedi.