Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da 700 TL’ye konut satın alma fırsatı için başvurular başladı!

TOKİ tarafından İstanbul Silivri’de üretilen TOKİ Silivri Konutları projesinden daire satın almak için başvurular bugünden itibaren başladı.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakası ilçelerinden Silivri’de yaşama kazandırılan TOKİ Silivri Konutları için başvurular bugün (18 Haziran 2018) başladı. Son başvuru tarihi ise 29 Haziran 2018 olarak belirlendi.

Ayda 700 TL’den başlayan taksitlerle konut satın alma imkânı sunan projenin kura çekimine katılmak isteyen vatandaşlar aşağıda belirtilen şartları karşıladıkları takdirde Halk Bank’tan başvurularını yapabilecekler.
Şehit aileleri, harp ve vazife malulleri ile dul ve yetimleri, en az yüzde 40 engelli vatandaşlar, emekli olan vatandaşlar, dar ve orta gelir grubundaki diğer konut alıcıları TOKİ Silivri Evleri için başvuruda bulunabilecek. Peki, TOKİ Silivri Evleri’nden konut satın alabilmek için gerekli başvuru şartları nelerdir?

  • T.C. vatandaşı olma,

  • İstanbul il sınırları içerisinde en geç 30 Haziran2016 tarihinden itibaren kesintisiz ikamet ediyor olması veya il nüfusuna kayıtlı olması gerekiyor. (şehit aileleri, dul ve yetimler için en az 3 yıl)

  • Başvuru sahiplerinin kendisi, eşi ve velayeti altındaki çocukları üzerine tapuda kayıtlı kat irtifaklı/kat mülkiyetli bağımsız bir bölümün veya müstakil konutunun bulunmaması

  • TOKİ projelerinden herhangi birinden daha önce konut satın almamış olması,

  • TOKİ’den konut kredisi kullanmamış olması (şehit, dul, yetim ve harp malulleri kategorisinden yer alan vatandaşlarda bu şart aranmıyor)

  • Başvuru tarihinden itibaren 25 yaşını doldurmuş olmak gerekiyor. (Eşi vefat etmiş çocuklu dul kadınlarda yaş şartı bulunmuyor.)

TOKİ tarafından hem geleneksel hem de modern mimarinin çizgilerinin bir arada kullanılarak İstanbul Avrupa Yakasının sakin ve doğa ile iç içe ilçelerinden Silivri’de yaşama kazandırılan TOKİ Silivri Konutları projesinde alt gelir grubu için 934 adet 2+1 daire yer alıyor. Projede orta gelir grubuna göre de 422 adet 3+1 daire seçeneği yer alıyor.

240 aya kadar vade imkanı ile ayda 700 TL’den başlayan düşük taksit tutarlarıyla İstanbul’dan konut satın alabilmeyi sağlayan TOKİ Silivri Konutları projesinde 2+1 dairelerin fiyatları 198 bin TL’den 3+1 dairelerin fiyatları 285 bin TL’den başlangıç gösteriyor.