Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da dar gelirliye 667 TL taksitle konut

İstanbul’da TOKİ ve KİPTAŞ tarafından üretilen konutlar dar gelirli vatandaşları uygun fiyatla konut sahibi yapmayı amaçlıyor.

Çalışan her vatandaşın amacı başını sokabileceği bir eve sahip olmak. KİPTAŞ ve Toplu Konut İdaresi (TOKİ) İstanbul’da dar gelirli vatandaşları konut sahibi yapabilmek için sosyal konut üretmeye devam ediyor.

KİPTAŞ 28 Mart tarihinde İstanbul Avrupa Yakası Silivri’de inşa ettiği evleri satışa çıkardı. TOKİ de Kayaşehir’de inşa ettiği toplam 605 adet konuta yer verilen projesini 2 Nisan tarihinde satışa çıkardı.

Dar gelir sınıfında yer alan vatandaşların konut satın alabilmesini kolaylaştırmak için uygun fiyatlı konut üretimlerine devam eden KİPTAŞ İstanbul Avrupa Yakası’nın sakin ilçelerinden Silivri’de inşa ettiği KİPTAŞ Silivri Konutları’nı kısa bir süre önce satışa çıkardı. Projede 508 adet konut yer alıyor Konut fiyatlarının 119 bin TL’den başlangıç gösterdiği projede 24 ay vade farksız taksitle konut satın alınabiliyor.

TOKİ’nin İstanbul Başakşehir ilçesine bağlı Kayaşehir’de hayata kazandırdığı TOKİ Kayaşehir Konutları’nda ise daire fiyatları 160 bin TL’den başlıyor. En az ayda 667 TL’den başlayan fiyatlarla konut sahibi olunabilen projede daireler 25 Nisan 2018 tarihinde gerçekleştirilecek olan kura ile sahiplerine te4slim edilecek.

Alt gelir grubunda yer alan vatandaşları konut sahibi yapmak için uygun ödeme koşulları ve uygun fiyatlarla sosyal konut projeleri üretmeye devam eden TOKİ ve KİPTAŞ’ın 2018 yılı hedefleri de vatandaşın yüzünü güldürecek gibi görünüyor.

TOKİ yıl içinde 3 bin ile 3 bin 500 adet konutu İstanbul’a kazandırmayı ve dar gelirli vatandaşlara sunmayı düşünüyor. İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) iştiraki KİPTAŞ ise 2018 yılı içinde İstanbul’da 3 bin adet sosyal konut üretmeyi planlıyor.