Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da evsiz dar gelirli kalmayacak

TOKİ ve Kiptaş İstanbul’da dar gelirlileri ev sahibi yapmaya devam ediyor. İki kurum da 2018 yılında binlerce dar gelirli vatandaşı ev sahibi yapmayı planlıyor.

Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) ve Kiptaş, dar gelirli vatandaşları ev sahibi yapıyor. İki kurum da İstanbul’da sosyal konut projeleri için kolları sıvadı. TOKİ, 2018 yılında İstanbul’da 3 bin 500 ile 4 bin arasında, Kiptaş ise İstanbul’da 3 bin sosyal konut için çalışmalara hızla devam ediyor.

TOKİ’DEN 667 TL TAKSİTLE EV SAHİBİ OLMA İMKANI

TOKİ, 605 konutluk Kayaşehir projesi için 2 Nisan’da başvuruları almaya başladı. TOKİ Kayaşehir projesinde 1+1’den 4+1’e kadar farklı konut seçenekleri yer alıyor.

Projede konut fiyatları 160 bin TL’den başlıyor. 667 TL taksitle İstanbul’da ev sahibi olma imkanı sunan TOKİ, konut almaya hak kazananları 25 Nisan’da yapılacak kura çekilişi ile açıklayacak.

Kayaşehir projesinin yanı sıra TOKİ’nin İstanbul’da yeni projeleri de var. 758 konutluk TOKİ Silivri 2. Etap projesinin ihalesi bugün (5 Nisan 2018) gerçekleşti. Projenin yer tesliminden itibaren 650 günde tamamlanması hedefleniyor.

TOKİ’nin bir diğer projesi de Kayaşehir 22’nci bölgede yer alıyor. 862 konutluk projenin 24 Nisan’da yapılacak olan ihale ile başlaması planlanıyor.

TOKİ, dar gelirli vatandaşlara yönelik 2018 yılında birçok sosyal konut projesini hayata geçirmeyi hedefliyor. Bununla ilgili açıklamalarda bulunan TOKİ Başkanı Ergün Turan, sadece İstanbul’da 3 bin 500 ile 4 bin arasında konut inşa edeceklerini belirtmişti.

KİPTAŞ SİLİVRİ 3. ETAP SATIŞA ÇIKTI

Kiptaş, bin 508 konutluk Kiptaş Silivri Konutları 3. Etap projesini 28 Mart’ta satışa çıkardı. 119 bin TL’den başlayan fiyatlara 2+1 sahibi olma fırsatının sunulduğu projede sadece hiç evi olmayanların başvuruları kabul ediliyor.

Kiptaş Silivri Konutları 3. Etap’ta 24 ay vade farksız kira öder gibi ev sahibi olma imkanı sunuluyor. Projenin 24 ay sonra tamamlanması planlanıyor.

Kiptaş, 2018 yılında evi olmayan dar gelirli vatandaşlara yönelik 3 bin sosyal konutu yaşama kazandıracak. Bununla ilgili açıklamalarda bulunan Kiptaş Genel Müdürü İsmet Yıldırım, İstanbul’da 200 bin TL’nin altında fiyatlarla dar gelirliyi ev sahibi yapacaklarını belirtmişti.