Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da geri dönüşüme büyük destek: Pet şişeni at, kartını doldur!

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından geri dönüşüm kültürünün yerleştirilmesi için yepyeni bir projeye imza atılıyor.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin (İBB) iştiraklerinden İSBAK’a ait resmi sosyal medya hesabından açıklanan habere göre bundan sonra İstanbul’da pet şişesini getiren İstanbulkartını doldurabilecek.

İstanbul’da yaşayan vatandaşların büyük ilgi göstereceği planlanan uygulama ile doğaya zarar veren pet şişe atıklarının yeniden dönüştürülerek ekonomiye kazandırılması ve doğanın korunması amaçlanıyor.

İSBAK tarafından Twitter üzerinden açıklanan uygulama ile pet şişelerini getirip otomata atan İstanbullular İstanbulkartlarına dolum yapabilecekler.

Mega kent İstanbul’da İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) tarafından İstanbulluların yaşamını kolaylaştıracak çevreci bir hizmete daha imza atılıyor. İstanbul’da doğaya zarar veren kat atıkların yeniden ekonomiye kazandırılması, doğanın korunması ve geri dönüşüm kültürünün yerleştirilmesi için pet şişe karşılığında İstanbulkart dolumu yapılacak.

Yakın zamanda hizmete girmesi planlanan uygulama kapsamında İSBAK tarafından üretilen makinelerin içine bırakılan pet şişeler karşılığında İstanbulkart’a dolum yapılabilecek.

İstanbul’a kazandırılacak yeni çevreci uygulama ile ilgili ilk açıklama İSBAK’ın resmi Twitter hesabı üzerinden paylaşıldı. İSBAK tarafından konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, doğaya ve çevreye çok büyük zarar veren pet şişeler geri dönüşüme yeniden kazanılarak doğa korunacak.

Mega kent İstanbul’da günde yaklaşık 17 bin ton evsel atık meydana geliyor. Bu atıkların toplam 6 bin tonluk kısmı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan çöp ve atık toplama alanları ile geri dönüşüm merkezlerinde işlem görerek yeniden ekonomiye kazandırılıyor.

İBB’nin yeni projesi kapsamında ekonomik değeri bulunan pet şişe atıklarının geri dönüşüme kazandırılması, doğanın korunması ve geri dönüşüm kültürünün Türk halkına kazandırılması hedefleniyor.