Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da kaçak yapılaşmaya karşı drone ile denetim başladı

İmar Barışı’yla birlikte belediyeler kaçak yapılaşmaya karşı harekete geçti. İstanbul’da kaçak yapılaşmaya karşı drone ile denetimler başladı.

İstanbul’da kaçak yapılaşmanın önlenebilmesi için drone ile denetimlere başlandı. İhbar edilen kaçak yapılar kontrol edilerek cezai işlem uygulanıyor. Göz önünde bulunmayan ve hakkında ihbar gelmeyen kaçak yapılar için ise devreye insansız hava araçları girdi.

Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; Esenyurt Belediyesi Zabıta Müdürlüğü, ilçe genelinde kaçak yapılaşmanın önüne geçmek için drone ile denetimler gerçekleştirmeye başladı.

İŞÇİ GÜVENLİĞİ DE KONTROL EDİLİYOR

Drone ile yapılan denetimlerde, inşaatlarda iş güvenliğine uymayan işçilerin tespiti de yapılıyor. Belediye, drone ile işçilerin iş güvenliğine uyup uymadığını kontrol ediyor.

Esenyurt Belediye Başkanı Ali Murat Alatepe, drone ile daha önce ilçede bulunan parkların denetiminin yapıldığını hatırlattı. Drone teknolojisine olan ihtiyaçlarını gördüklerini ifade eden Ali Murat Alatepe; “İnşaat denetimlerine başladık. Bizim burada ölçümüz, 1 santimetre fazla yükseklik olmayacak. İnşaatların çoğunda asansör bulunmuyor, yukarı çıkıp kontrol etmek güç ve zaman alıyor. Biz drone ile işçileri de denetliyoruz. İşçilerin baret olmadan çalışmalarını denetliyoruz. Yapı kontrol birimimiz ve zabıtamız ile bu denetimleri sürdürüyoruz” diye konuştu.