Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’da ucuz konut için rekor talep alındı

Toplu Konut İdaresi tarafından İstanbul Avrupa Yakası Silivri’de inşa edilen sosyal konut projesinde bin 356 konut için 20 bin talep alındı.

Türkiye’nin en büyük sosyal konut üreticisi Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından yurdun dört bir yanında barınma ihtiyacının karşılanabilmesi için sosyal konut projeleri üretilmeye devam ediyor.

Toplu Konut İdaresi (TOKİ) tarafından İstanbul Avrupa Yakasının sakin ve düzenli ilçelerinden Silivri’de yaşama kazandırılan İstanbul Silivri TOKİ Evleri projesinde dar ve orta gelirli aileler için toplam bin 356 adet konut yer alıyor.

Uygun fiyatlarla ve düşük taksit tutarlarıyla İstanbul’da konut sahibi olmayı sağlayan İstanbul Silivri TOKİ Konutları projesinde yer alan toplam bin 356 adet daire için 20 bin başvuru alındı. Rekor başvuru sayısına ulaşan projenin kura çekimleri ise 11 ve 12 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Kuraya katılmak için yapılan başvuruların sona erdiği projede 2+1 kat planında toplam 934 adet konut dar gelir sınıfında yer alan ve daha önceden hiç konut satın almamış aileler için ayrıldı. Projede yer alan 3+1 konutlar ise orta gelir grubundaki vatandaşların satın alabilmesi için ayrıldı.

Silivri TOKİ Konutları için 20 bin 39 adet başvuru alındığını bildiren TOKİ Başkanı Ergün Turan şunları kaydetti:

“Projede yer alan 2+1 nitelikte 934 konutumuzu, daha önce hiç ev sahibi olmamış dar gelirli vatandaşlarımıza sunduk. Başvuruların 17 bin 1 tanesi buraya geldi. 11-12 Temmuz’da noter huzurunda yapılacak kura çekimiyle konut sahibi olacak vatandaşlar belirlenecek. Hak sahibi olamayan vatandaşlara başvuru bedelleri, 18 Temmuz’dan itibaren iade edilecek. Sosyal devletin en önemli yansıması, vatandaşın barınma ihtiyacını karşılamasıdır. İdare olarak bunu gerçekleştiriyoruz. 2002 yılından beri 837 bin konut inşa ettik. 2023’te 1,2 milyon hedefine varacağız. TOKİ olarak artık sosyal ihtiyaçlara cevap verecek, mahalle kültürünün oluşmasına imkân tanıyan projeler üretiyoruz.”