Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’daki 5 millet bahçesi hafta sonu açılıyor

İstanbul’daki 5 millet bahçesi bu hafta sonu açılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, İstanbul’daki yeşil alan miktarının yüzde 10 artacağını ifade etti.

İstanbul’daki 5 millet bahçesi bu hafta sonu açılıyor. Sadece İstanbul’daki millet bahçeleriyle kişi başı yeşil alan miktarını yüzde 10 artırdıklarını belirten Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, açılışı gerçekleşecek olan millet bahçelerinin Başakşehir, Kayaşehir, Hoşdere, Çırpıcıçayırı Zeytinburnu ve Ataköy Baruthane olduğunu ifade etti. Söz konusu millet bahçesinin açılışı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşecek.

ATATÜRK HAVALİMANI'NA MİLLET BAHÇESİ YAPILACAK

Bakan Kurum, İstanbul'a 1,5 milyon metrekare yeşil alan kazandıracaklarını dile getirdi. Atatürk Havalimanı 14 milyon metrekare büyüklüğünde olduğunu hatırlatan Kurum; “Buraya millet bahçesi yapacağız. Hiçbir şekilde yeni bina yapılmayacak. Sadece mevcut binaları kullanacağız. Bu şekilde bir düzenleme gerçekleştireceğiz” ifadelerini kullandı.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Ankara’da yapılan millet bahçeleriyle de şehirdeki kişi başına düşen yeşil alan miktarının yüzde 7-8 artacağını sözlerine ekledi.