Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’daki riskli alanların tespiti yapılacak

İstanbul Valiliği, riskli alanların tespitinin yapılacağını açıkladı. Valilik, 90 günlük sürecin başladığını ve bunun takipçisi olacaklarını ifade etti.

İstanbul Valiliği, yurt genelinde il ve ilçe bazında afet riski en yüksek alanların tespit edileceğini açıkladı. Valilik, bununla ilgili Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanacağını ifade etti. Söz konusu süreç 3 ayda tamamlanarak Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na sunulacak.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ SÜREÇ

İstanbul Valiliği’nden yapılan açıklamada, Kentsel Dönüşüm Vizyonu doğrultusunda belirlenen hedeflere ulaşmak için yeni bir süreç başlatıldığı belirtildi. Ayrıca 19 Şubat 2019 tarihli Çevre ve Şehircilik Bakanlığı genelgesiyle kentsel dönüşüm sürecinin ilke ve esaslarının bütün valiliklere bildirildiği hatırlatıldı. “Tüm yurtta il ve ilçe bazında afet riski en yüksek alanlar tespit edilecek ve Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi hazırlanacak. 3 ay içerisinde de Bakanlık makamına sunulacak” ifadeleri kullanıldı.

90 GÜNLÜK SÜREÇ BAŞLADI

Valilik, genelgede belirtilen esaslar doğrultusunda 90 günlük sürecin başladığını duyurdu. Süreç, 20 Şubat 2019 tarihli bir yazıyla İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), kaymakamlıklar ve ilçe belediyelerine bildirildi.

AFET RİSKİNE KARŞI ÖNLEM

İstanbul’da afet riski en yüksek alanların tespiti ve Kentsel Dönüşüm Strateji Belgesi’nin sağlıklı bir şekilde ve zamanında hazırlanmasının İstanbul Valiliği tarafından takipçisi olunacağı ifade edildi. Açıklamada, İstanbul’da kentsel dönüşüm hedeflerine ulaşılması ve olası afet riskine karşı alınacak önlemlerin belirlenmesi konusunda hep birlikte gayretli olunacağı da belirtildi.