Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul'dan kaçan Anadolu'ya yerleşiyor

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, "İstanbul'daki konut fiyatı artışları yatırımcıyı Ankara, Konya, Bursa gibi Anadolu şehirlerine yöneltti" dedi.

Emin Şirketler Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Emin Üstün, özellikle İstanbul ve Anadolu’daki satışlarla beraber ev tercihleri hakkında açıklamalarda bulundu. Üstün, "Son zamanlarda İstanbul’da artan ev fiyatları vatandaşımızı Anadolu’ya yönlendirdi. Elbirliği sistemimizden Türkiye’nin her yerinden ev sahibi olabilen vatandaşlarımız, İstanbul’a göre fiyatları daha uygun olan Anadolu illerini tercih etmeye başladı. Bu tercihlerin en başında da büyük üniversitelerin ve sanayilerin bulunduğu illerimiz geliyor. Ankara, Konya, Bursa, Kayseri, Kocaeli ve İzmir gibi." diye konuştu.

Anadolu'nun tercihi 3+1'den yana

Emin Üstün, "Eminevim, bu zamana kadar en fazla ev teslimatını İstanbul’da yapmıştık. İller bazında baktığımızda yine İstanbul. İstanbul’un ardından; Ankara, Konya, Bursa, İzmir, Kayseri, Kocaeli, Antalya, Adana, Samsun ve diğer illerimiz yer alırken, İstanbul’da yaşayan vatandaşlar 2+1, diğer illerde ise genellikle 3+1 ve üzerindeki konutları tercih ediyorlar." dedi.

Herkes ev sahibi olabilecek

Elbirliği sistemi ile dar gelirli vatandaşın ev sahibi olmasını sağlayan Eminevim, bu sistem ile ülkede birçok kişinin hayali olan ancak dar gelirli oldukları için sahip olamadıkları ev hayaline kavuşmalarını sağlıyor. Bu sistemle ev sahibi olamayan dar gelirli kalmayacak.