Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbulluların günlük doğalgaz tüketimi 48,4 milyon metreküp!

Kar yağışının başladığı ilk 4 günde, İstanbulluların doğalgaz tüketimi arttı. Şehirde günlük doğalgaz tüketimi 48,4 milyon metreküpe ulaştı.

Son 7 yılın en etkili kar yağışının görüldüğü İstanbul'da, artan ısınma ihtiyacı nedeniyle hane başına doğalgaz tüketimi arttı. İGDAŞ'tan alınan bilgiye göre, 5 Ocak Perşembe günü 36,6 milyon metreküp düzeyinde olan günlük doğalgaz tüketimi, kar yağışının başladığı 6 Ocak Cuma günü 40,3 milyon metreküpe yükseldi. İstanbulluların günlük doğalgaz tüketimi dün de 48,4 milyon metreküpe ulaştı.

BEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu da İstanbul'u etkisi altına alan yoğun kar yağışı nedeniyle bazı ticarethane ve sanayi abonelerinde çalışma saatlerinin kısaldığını bildirdi. İslamoğlu, "Okulların tatil olması günlük elektrik tüketiminde olağanüstü bir artış yaşanmasının önüne geçmiş durumda. Genel olarak baktığımızda kış aylarında ilkbahara kıyasla elektrik tüketiminde yüzde 26'ları bulan artışların yaşandığını söylemek mümkün" ifadelerini kullandı.

Kar yağışı en çok barajlara yaradı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İdaresi (İSKİ) tarafından yapılan açıklamaya göre, etkili kar yağışı barajlardaki su oranını önemli ölçüde arttırdı. Kente su sağlayan Ömerli, Pabuçdere, Sazlıdere, Büyükçekmece, Alibey, Terkos, Kazandere, Elmalı, Darlık, Istrancalar barajlarındaki su miktarı, kar yağışının ardından yaklaşık yüzde 4 daha arttı.

Bu kapsamda, toplam 868 milyon 683 bin metreküp su tutma kapasitesi bulunan barajların 6 Ocak'ta yüzde 55,55 olan doluluk oranı yüzde 59,53'e yükseldi. Barajlarda şu anda 578 milyon 554 bin 941 metreküp su bulunuyor.