Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’un en çok konut satılan ilçeleri belli oldu

İstanbul genelinde en çok konut satılan ilçeler ve konut detayları belli oldu. İşte İstanbul’un ilçe ilçe en uzun yerleri…

İstanbul genelinde en çok konut satışının yapıldığı ilçeler Esenyurt, Sancaktepe, Beylikdüzü, Pendik ve Başakşehir oldu. Sıralama, gayrimenkul değerlendirme platformu Endeksa.com’un verilerine göre hazırlandı.

ESENYURT’TA KONUT YATIRIMININ GERİ DÖNÜŞÜMÜ 19 YIL

Esenyurt’ta satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 24.51 arttı. Ortalama satış fiyatı 201 bin 100 TL, ortalama konut büyüklüğü 100 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 2 bin 11 TL oldu. Esenyurt’taki konut yatırımının geri dönüşü ise 19 yıl olarak belirlendi.

Yenikent, Osmangazi, Üçevler, Akevler ve Atatürk Mahallesi Esenyurt’ta satılık konutlarda en fazla değer kazanan mahalleler arasında yer alıyor. Temmuz 2018 itibariyle amortisman süreleri dikkate alındığında ise en hızlı dönüş avantajı sağlayan mahalleler sırasıyla Hürriyet, Fatih, İnönü, Mehterçeşme ve Bağlarçeşme oldu.

SANCAKTEPE’DE ORTALAMA KONUT SATIŞ FİYATI 264 BİN TL

Sancaktepe’de satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 5.25 arttı. Ortalama satış fiyatı 264 bin TL, ortalama konut büyüklüğü 110 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 2 bin 400 TL oldu. Sancaktepe’deki konut yatırımının geri dönüşü ise 19 yıl olarak belirlendi.

Fatih, Hilal, Osmangazi, Kemal Türkler ve İnönü Mahallesi Sancaktepe’de satılık konutlarda en fazla değer kazanan mahalleler arasında yer alıyor. Temmuz 2018 itibariyle amortisman süreleri dikkate alındığında ise en hızlı dönüş avantajı sağlayan mahalleler sırasıyla Kemal Türkler, Abdurrahmangazi, Emek, Veysel Karani ve Akpınar oldu.

BEYLİKDÜZÜ’NDE METREKARE BİRİM FİYATI 2 BİN 390 TL

Beylikdüzü’nde satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 5.18 arttı. Ortalama satış fiyatı 298 bin 750 TL, ortalama konut büyüklüğü 125 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 2 bin 390 TL oldu. Beylikdüzü’ndeki konut yatırımının geri dönüşü ise 21 yıl olarak belirlendi.

Sahil, Beylikdüzü OSB, Marmara, Barış ve Dereağzı Mahallesi Beylikdüzü’nde satılık konutlarda en fazla değer kazanan mahalleler arasında yer alıyor. Temmuz 2018 itibariyle amortisman süreleri dikkate alındığında ise en hızlı dönüş avantajı sağlayan mahalleler sırasıyla Barış, Gürpınar, Dereağzı, Kavaklı ve Cumhuriyet oldu.

PENDİK’İN EN DEĞERLİ MAHALLELERİ: DOĞU, BAHÇELİEVLER, GÜZELYALI, ÇINARDERE VE ORHANGAZİ

Pendik’te satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 14.42 arttı. Ortalama satış fiyatı 291 bin 795 TL, ortalama konut büyüklüğü 105 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 2 bin 779 TL oldu. Pendik’te konut yatırımının geri dönüşü ise 22 yıl olarak belirlendi.

Doğu, Bahçelievler, Güzelyalı, Çınardere ve Orhangazi Mahallesi Pendik’te satılık konutlarda en fazla değer kazanan mahalleler arasında yer alıyor. Temmuz 2018 itibariyle amortisman süreleri dikkate alındığında ise en hızlı dönüş avantajı sağlayan mahalleler sırasıyla Esenyalı, Esenler, Doğu, Bahçelievler ve Fevzi Çakmak oldu.

BAŞAKŞEHİR’DE SATILIK KONUT FİYATLARI YÜZDE 6 ARTTI

Başakşehir’de satılık konut fiyatları son bir yılda yüzde 5.99 arttı. Ortalama satış fiyatı 398 bin 412 TL, ortalama konut büyüklüğü 126 metrekare, ortalama metrekare birim fiyatı ise 3 bin 162 TL oldu. Pendik’te konut yatırımının geri dönüşü ise 24 yıl olarak belirlendi.

Altınşehir, Bahçeşehir 2. Kısım, Başakşehir, Kayabaşı ve İkitelli OSB Başakşehir’de satılık konutlarda en fazla değer kazanan mahalleler arasında yer alıyor. Temmuz 2018 itibariyle amortisman süreleri dikkate alındığında ise en hızlı dönüş avantajı sağlayan mahalleler sırasıyla Güvercintepe, Başak, Kayabaşı, Şahintepe ve Ziya Gökalp oldu.