Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’un en özgün şehir parkı, Zeytinburnu’nda yükseliyor

Zeytinburnu’nun her noktasından rahatlıkla ulaşılabilecek olan Millet Bahçesi, TOKİ ve Zeytinburnu Belediyesi’nin işbirliğiyle inşa ediliyor.

İstanbul’un en özgün şehir parkı olma özelliğini taşıyan Millet Bahçesi, tamamlandığında Türkiye’nin en sosyal donatılarından biri haline gelecek.

Çalışmalarına ara vermeden devam eden Başbakanlık Toplu Konut İdaresi ve Zeytinburnu Belediyesi, yaklaşık 94 bin 326 metrekarelik bir alanı Millet Bahçesi’ne dönüştürmeye hazırlanıyor.

İstanbul’un her yerinden ulaşım sağlanabilecek

Hem İstanbul hem de Zeytinburnu’nun her noktasında kolaylıkla ulaşılabilecek Millet Bahçesi bünyesinde 3 kilometrelik bisiklet yolu, 4 metre genişliğinde 2.800 metre uzunluğunda yürüyüş yolu, piknik alanı, toplam 33 metre genişliğinde çim tepeleri, 35 bin 300 metrekarelik yeşil alan, 4D Sinevizyon Merkezi, 3 bin 500 metrekarelik biyolojik gölet, renkli bitki deresi, spor sahaları, 420 metrekarelik 6 adet egzersiz (Fitness) istasyonu, 1.800 metrekarelik çeşitli yaş gruplarına uygun 3 adet çocuk oyun alanı, kültürel ve sosyal aktivitelerin rahatlıkla yapılabileceği birbirinden farklı alanlar bulunuyor.

Ayrıca Millet Bahçesi’ne itfaiye merkezi de tekrar inşa edilecek. 7/24 göreve hazır halde bekleyecek olan itfaiye ekipleri, herhangi bir afette olay yerine çok daha kısa sürede ulaşabilecek.

2 bin 500 araçlık otopark

Projeyi önemli kılan bir diğer özellik ise İstanbul Büyük Şehir Belediyesi iş birliğiyle Zeytinburnu’ndaki eski stadın yerine yapılacak olan 2 bin 200 araçlık 3 katlı Büyük Yer Altı Otoparkı ve Spor Kompleksi’ne 5 dakikalık yürüme mesafesinde olması.

Zeytinburnu Kültür ve Sanat Merkezi, kaymakamlık hizmet binası, belediye hizmet binası, AVM, 58. Bulvar’ın ise hemen yanında yer alacak olan Millet Bahçesi, Akşemseddin tramvay durağına 10 dakikalık yürüme mesafesinde bulunuyor.