Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul’un getirisi en yüksek 50 konut projesi

FORBES’in İstanbul’un 26 ilçesine dağılan getiri potansiyeli en yüksek 50 markalı konut projesi listesi belli oldu. İşte İstanbul’un getirisi en yüksek projeleri…

İstanbul, sürekli göç alan yapısı ile yerli ve yabancıların gayrimenkul alımında ilk tercih ettiği şehirler arasında geliyor. Buna yeni havalimanı, üçüncü boğaz köprüsü, konut stokunun yenilenmesini hedefleyen kentsel dönüşüm gibi projeler de eklenince İstanbul’un çehresi her yıl daha da değişiyor.

FORBES’ten Özer Turan’ın haberine göre; İstanbul’un çehresinin değişiminde en yüksek pay son 10 yıla damgasını vuran markalı konut projeleri geliyor. 2014 yılında ilk kez binin üzerine çıkan satıştaki markalı konut projesi sayısı sonraki yıllarda bu sınırın altına inmedi. 2018 yılında ise bu rakam bin 100’ün üzerinde.

FORBES’in hazırladığı “Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi” listesi belli oldu. Geçtiğimiz yıllarda fiyat, talebi gösteren satış oranı, sosyal donanımlar ile yeşil alanların yoğunluğu, fiyatların bulundukları semtlerin ortalama metrekare fiyatlarının ne kadar üzerinde olduğu gibi kriterlere göre sıralanıp endekslenen listede bu yıl değişikliğe gidildi. Söz konusu kriterlere, projelerin bulundukları ilçelerdeki “son beş yıllık prim oranı” ile “projenin satışa çıktığı tarihten sonraki prim oranları” da eklendi.

EN ÇOK GETİRİ VAAT EDEN PROJE SİNPAŞ FİNANS ŞEHİR OLDU

Bütün kriterlerin ağırlıklandırılmış ortalamalarıyla toplam endeks değeri elde edildi. Buna göre Sinpaş’ın Ümraniye’de inşa ettiği “Sinpaş Finans Şehir” yılın en çok getiri vadeden projesi olurken Artaş, Mesa, Öztaş ve Kontur ortaklığının Küçükçekmece’deki “Tema İstanbul Bahçe” projesi ise ikinci sırada yer aldı.

İstanbul’un Getiri Potansiyeli En Yüksek 50 Konut Projesi listesi şöyle: