Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İstanbul'un ilk 'akıllı durağı' faaliyete geçti

İstanbullulara sunduğu yeniliklere bir yenisini daha ekleyen İETT, enerjisini güneşten alan "Konsept Akıllı Durak"ı hizmete açtı.

Önümüzdeki günlerde daha da yaygınlaştırılması hedeflenen Konsept Akıllı Durak, Barbaros Bulvarı üzerinde bulunan Yıldız Teknik Üniversitesi durağında konumlandırıldı. Enerjisini güneşten alarak yolculara hizmet vermesi amaçlanan Teknolojik Akıllı Durak, LCD/LED tabanlı dijital yolcu bilgilendirme alanları, biletmatik cihazı, bas-konuş ünitesi, engelli araçlarının şarj edilebileceği arabirimler, duraktaki yolculara ücretsiz internet kullanım hizmeti verebilen ve şehir mimarisine uygun olarak tasarlandı.

Günün her saati canlı operatör desteği verilecek

Durakta bekleyen yolcuların otobüsün durağa ne kadar uzakta olduğunu ve hangi otobüsün ne zaman geçeceğini de öğrenebileceği sistemde bas-konuş sistemi de yer alıyor. Bas-konuş sistemi İETT ile anlık olarak sesli iletişim imkânı sağlıyor. Bu cihazlar sayesinde görme engelli yolcular otobüslerin tahmini varış süreleri hakkında sesli bilgilendirme yapılabildiği gibi, tüm yolculara canlı operatör desteği de veriliyor.