Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İşte önümüzdeki 10 yılda en çok değerlenecek yerler

Gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, "İstanbul'da en fazla prim yapacak yerlerin başında ulaşım, sağlık ve eğitim yatırımlarının arttığı bölgeler olacak" dedi.

"İstanbul'da her bölgenin değerli olduğu ya da değerleneceği bir gerçek" diyen dünyaca ünlü gayrimenkul danışmanı Evrim Kırmızıtaş Başaran, İstanbul'da değerlenmesini beklediği bölgeleri; Anadolu yakasında Bağdat Caddesi, Çamlıca, Tuzla, Sancaktepe ve Ataşehir, Avrupa yakasında ise Fulya, Bomonti, Şişli, Büyükdere caddesi, Çatalca, Arnavutköy, Bahçeşehir, Ispartakule ve Hoşdere olarak sıraladı.

Evrim Kırmızıtaş, "Üçüncü köprü ve üçüncü havaalanı İstanbul'da Tem'in kuzeyinin daha fazla değerlenmesini sağlayacak. Önümüzdeki on yılda ulaşım, sağlık ve eğitim yatırımlarının en iyi olduğu lokasyonlar fazla prim yapacak yerlerin başında gelecek" dedi.

İstanbul'dan gayrimenkul sahibi olanlar zarar etmez

Evrim Kırmızıtaş Başaran, yaptığı açıklamada, "Parasını ciddi bir şekilde değerlendiren bir çok müşterilerim var, kendileri gayrimenkul zengini... Malını riske atmak istemiyor, hayatını kira gelirleri ile idame ettiriyorlar. Gayrimenkul özellikle İstanbul'da hiçbir zaman zarar etmiyor, çünkü İstanbul 'un taşı toprağı altın ve çoğu gizli işadamları sadece gayrimenkul alış-satışı ile gelirlerini artırıyorlar.

Dar gelirliler konuta değil dükkana yatırım yapmalı

Arsanın her zaman geleceğe dönük bir yatırım olduğunu söyleyen Başaran, "Ticari olarak paranızı değerlendirmek istiyorsanız ev değil dükkan alın. Konutlar her zaman 30-35 yılda kira getirisini amorti eder. Ama kira getirili dükkan almanız hem çok daha kısa sürede konuttan daha hızlı amorti edecek kendisini hem de daha fazla kira getirisi getirecek" diye konuştu.