Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İzmir’de dar gelirliye ucuz konut müjdesi

Nihat Zeybekçi, İzmir’in kuzey, doğu ve güneyinde 3 yeni yerleşim merkezi oluşturacaklarını açıkladı. Ayrıca Zeybekçi dar gelirlilere konut müjdesi de verdi.

AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, “İzmir’de yaşam kalitesi sorunu var” sözleriyle yaptığı durum tespitinin ardından projelerini “10 numara İzmir” sloganıyla açıkladı.

Yeni Asır’da yer alan habere göre; İzmir’i 21’nci yüzyıla taşıyacaklarını müjdeleyen Nihat Zeybekçi, kentteki çarpık yapılaşma ve yeni konut ihtiyacının çözümüne yönelik de önemli açıklamalar yaptı. Zeybekçi, İzmir’in kuzey, doğu ve güneyinde 3 yeni yerleşim merkezi oluşturacaklarını söyledi.

Nihat Zeybekci, yeni yerleşim alanlarının İzmir'e nefes aldıracağını vurguladı ve ekledi: “150 - 250 bin arası kişinin yaşayacağı bu yeni yerleşim alanları, şehir merkezindeki yapılaşma baskısını azaltacak ve böylece merkezi rahatlatacak. Altyapısıyla, yeşil alanlarıyla, sosyal donatılarıyla, okulu ve camisiyle çekim merkezi olacak yeni yerleşim alanlarında şehir merkezindeki tüm imkanlar olacak. Uygun finansman sistemiyle birlikte dar gelirli vatandaşların da konut sahibi olması sağlanacak” ifadelerini kullandı.

Söz konusu bu konut alanlarında yatay yapılaşmayı hayata geçireceklerini belirten AK Parti İzmir Büyükşehir Belediyesi Başkan Adayı Nihat Zeybekçi, kentsel dönüşüme çok önem verdiklerini, yerinde dönüşüm projeleriyle bu konuyu kent gündeminden çıkaracaklarını belirtti.