Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

İzmir'deki konut fiyatları İstanbul'u solladı

Son dönemde ulaşım yatırımlarının arttığı İzmir'de konut fiyatları vatandaşın cebini yakıyor. İzmir'in bazı ilçelerinde konutların metrekaresi 10 bin lirayı buluyor.

Türkiye'nin en önemli şehirlerinden biri olan İzmir'de konut fiyatlarının bir anda yükselmesi uzmanların dikkatini çekti. İzmir'in en değerli ilçelerinden Konak'ı mercek altına alan Türkiye Değerleme Uzmanları Birliği'nin (TDUM) yaptığı araştırmaya göre Konak'ta dairelerin metrekare fiyatları 10 bin lirayı buldu.

Konak'ta özellikle deniz manzarası olan dairelerin metrekarekare fiyatlarının 8 bin liradan başladığı belirten TDUB Başkanı Bekir Yener Yıldırım, deniz manzarası bulunmayan konutların metrekare satış bedellerinin ise 3 bin ile 5 bin TL aralığında belirlendiği dile getirdi. Bölgedeki konut projelerinde ise genellikle büyük dairelerin tercih edildiğini, bu sebeple de büyük dairelerde fiyatların katlanarak arttığını ifade eden Yıldırım, bu daireleri tercih edenlerin genellikle orta-üst gelir grubundaki aileler olduğunu belirtti.

Fiyatlar artmaya devam edecek

Konak ilçesinin en merkezi noktası olan Hükümet Konağı ve çevresindeki ofislerde doluluk oranının yüzde 90 seviyelerinde olduğunu söyleyen Yıldırım, ana arterler üzerindeki ofislerin metrekare satış değerlerinin 2 bin 500 ile 4 bin TL aralığında seyrettiğini, iç kısımlarda ve ara sokaklardaki ofislerin metrekare satış değerlerinin ise bin 500 ile 2 bin 500 TL aralığında olduğunu ifade etti.

Bölgedeki AVM'lerin mağazalarında da metrekare fiyatlarının 15 bin TL ile 25 bin TL arasıdna seyrettiğini belirten Yıldırım, konut ve dükkan fiyatlarının kısa sürede daha fazla artacağını tahmin ettiklerini söyledi.