Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İzmir’den İmar Barışı’na rekor başvuru geldi

İmar Barışı’nda son günlere yaklaşılıyor. Uygulamaya rekor başvuru İzmir’den geldi. 600 bini aşkın kişinin başvurduğu uygulamada toplanan para 700 milyon TL’yi aştı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Türkiye genelinde başlatılan İmar Barışı uygulaması 31 Ekim’de sona eriyor. Milliyet Gazetesi’nde yer alan habere göre; İmar Barışı'na en yoğun başvuru İzmir'de gerçekleşti. İzmir'de 600 bini aşkın vatandaş proje için müracaatta bulundu.

BAŞVURULARIN DEĞERİ 700 MİLYON TL’Yİ AŞTI

8 Haziran’da başlayan İmar Barışı uygulaması ile birlikte kaçak yapılaşma ve çarpık kentleşmenin önüne geçilmesi hedefleniyor. Başvuruların 31 Ekim'de sona ereceğini İmar Barışı'ndan yararlanmak isteyen vatandaşlar Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüklerine akın etmeye devam ediyor. Vatandaşlar, İmar Barışı için ofislerde sıraya girdi. 31 Ekim 2018’ kadar başvuruda bulunan vatandaşlar, ödenmesi gereken ücreti 31 Aralık 2018'e kadar yatırabilecek.

Türkiye genelinde İmar Barışı’na başvuru sayısı 5 milyonu geçti. İzmir’de ise 600 bini aşkın vatandaş proje için müracaatta bulundu. Rekoru elinde bulunduran İzmir'de başvuruların değeri 700 milyon TL’yi aştı.

EN ÇOK BAŞVURU BUCA VE BORNOVA’DAN GELDİ

İzmir’de İmar Barışı’na en çok başvuru yapılan ilçeler Buca ve Bornova oldu. Yüzde olarak toplam başvurunun yüzde 18'i Bornova'dan gelirken yüzde 12'si ise Buca'dan yapıldı.