Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nde sona yaklaşıldı

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun en önemli ayağı olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nün 2 ay içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu başkanlığında toplanan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

"Trafiğe açılması için talimat bekliyoruz"

Toplam 405 kilometre uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun yatırım değerinin 6,3 milyar dolar olduğunu hatırlatan Gönenli, projenin Yalova il sınırları içerisinde kalan bölümünün 27 kilometre olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

"Bu bölüm tamamıyla bitirildi. Bu bölümün trafiğe açılması hususunda bir talimat bekliyoruz. Yalova'ya yaptığımız yatırım maliyeti 2,6 milyar lira. 536 milyon lira da kamulaştırma bedelimiz var. 530 milyon lirasını ödedik. Yüzde 98 mertebesinde ödeme yapıldı. Projemizin Altınova-Gemlik kesiminde, Yalova'nın içerisindeki 27 kilometrelik kesim dahil olmak üzere 40 kilometrelik kesimi trafiğe hazır hale getirildi. Önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde körfez geçişinin tamamlanması ile birlikte 12,6 kilometrelik bir kesim daha köprüyle beraber trafiğe açılmaya hazır hale gelecek. Bunun yanı sıra Gemlik-Bursa arasındaki 25 kilometrelik kesim de bu sene sonu itibarı ile bitirilecek."

"2 ay sonra trafiğe açılacak"

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'yle ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirten Murat Gönenli, "Ana işlerimizden olan asma köprüyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz kulelerimizi tamamladık. Şu anda tabliye montaj çalışmalarını yapıyoruz. 2 bin 400 metrelik bir kesimin tabliye montajını tamamladık. Bu ay içerisinde kalan 300 metrelik kesimi de tamamlayıp, kaynak, üst yapı ve izolasyon çalışmalarıyla beraber önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde İzmit Körfez geçişi trafiğe açılmış olacak." diye konuştu.