Yedi Mavi
11 Ay Sonra Teslim
Yedi Mavi İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detayı
Strada Bahçeşehir
8 Ay Sonra Teslim
Strada Bahçeşehir İstanbul Avrupa / Başakşehir 345.500 TL - 1.432.500 TL Proje Detayı
AND Frekans 215
2 Yıl Sonra Teslim
AND Frekans 215 İstanbul Anadolu / Kartal Proje Detayı
Yücesoy Santrall
2 Yıl Sonra Teslim
Yücesoy Santrall İzmir / Bornova 415.000 TL - 1.295.000 TL Proje Detayı

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nde sona yaklaşıldı

Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun en önemli ayağı olan İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'nün 2 ay içerisinde tamamlanacağı açıklandı.

Yalova Valisi Selim Cebiroğlu başkanlığında toplanan İl Koordinasyon Kurulu Toplantısı'na katılan Kamu Özel Sektör Ortaklığı Bölge Müdürü Murat Gönenli, İzmit Körfez Geçişi Köprüsü ve Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu Projesi hakkında açıklamalarda bulundu.

"Trafiğe açılması için talimat bekliyoruz"

Toplam 405 kilometre uzunluğundaki Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun yatırım değerinin 6,3 milyar dolar olduğunu hatırlatan Gönenli, projenin Yalova il sınırları içerisinde kalan bölümünün 27 kilometre olduğuna işaret ederek şunları söyledi:

"Bu bölüm tamamıyla bitirildi. Bu bölümün trafiğe açılması hususunda bir talimat bekliyoruz. Yalova'ya yaptığımız yatırım maliyeti 2,6 milyar lira. 536 milyon lira da kamulaştırma bedelimiz var. 530 milyon lirasını ödedik. Yüzde 98 mertebesinde ödeme yapıldı. Projemizin Altınova-Gemlik kesiminde, Yalova'nın içerisindeki 27 kilometrelik kesim dahil olmak üzere 40 kilometrelik kesimi trafiğe hazır hale getirildi. Önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde körfez geçişinin tamamlanması ile birlikte 12,6 kilometrelik bir kesim daha köprüyle beraber trafiğe açılmaya hazır hale gelecek. Bunun yanı sıra Gemlik-Bursa arasındaki 25 kilometrelik kesim de bu sene sonu itibarı ile bitirilecek."

"2 ay sonra trafiğe açılacak"

İzmit Körfez Geçişi Köprüsü'yle ilgili çalışmaların da sürdüğünü belirten Murat Gönenli, "Ana işlerimizden olan asma köprüyle ilgili çalışmalar devam ediyor. Biz kulelerimizi tamamladık. Şu anda tabliye montaj çalışmalarını yapıyoruz. 2 bin 400 metrelik bir kesimin tabliye montajını tamamladık. Bu ay içerisinde kalan 300 metrelik kesimi de tamamlayıp, kaynak, üst yapı ve izolasyon çalışmalarıyla beraber önümüzdeki 2 aylık süre içerisinde İzmit Körfez geçişi trafiğe açılmış olacak." diye konuştu.