Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kabataş projesinin ilk etabı 8 Mart’ta açılıyor

Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nde sona yaklaşıldı. Projenin ilk etabı 8 Mart’ta açılacak. Detaylar haberimizde…

Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nde sona yaklaşıldı. Projenin ilk etabı 8 Mart’ta açılacak.

Hürriyet Gazetesi’nden Fatma Aksu’nun haberine göre, şehir hatlarına ait 700 metrekarelik terminal binası ile 2 iskele hizmete hazır olacak projede 8 Mart’ta seferler başlayacak. Geçici terminal binası büyük ölçüde tamamlanan projenin çatısı, seramikleri ve boyama işlemi bitti. Geçici terminal binasının turnikelerini ise İSBAK monte etti.

32 BİN 500 METREKARE MEYDAN

Martı şeklindeki terminal binası ile yolun yeraltına alınması Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nden çıkarıldı. Terminal binası klasik Osmanlı yapısıyla tasarlanacak.

Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nin ikinci etabında, 32 bin 500 metrekarelik meydan yapılacak. 18 bini 400 metrekaresi sert zeminden oluşacak olan projenin 14 bin 142 bin metrekaresi yeşil alan olacak.

İKİNCİ ETABI EKİM 2020’DE TAMAMLANACAK

Kabataş Meydanı ve Transfer Merkezi Projesi’nin ikinci etabının Ekim 2020’de tamamlanması planlanıyor. Projede yer alan tüm iskelelerin kullanıma açılmasıyla birlikte şehir hatlarının yanı sıra motorlar, İDO ve BUDO gemileri Kabataş’tan sefer yapabilecek. Bunun yanı sıra turistik gemiler de yolcu indirip bindirebilecek. Kabataş Meydanı, ikinci etap tamamlandığında toplu ulaşım sistemlerinin entegre olacağı ve otoparkın yer aldığı çok önemli bir transfer merkezi haline gelecek.

Haberin tamamı için BURAYI tıklayın!