Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kadıköy, dünyanın en havalı semtleri arasına girdi

Dünyanın en havalı 50 semti belli oldu. Türkiye’den listeye giren Kadıköy, 43’üncü sırada yer aldı.

İngiltere merkezli seyahat dergisi Time Out’un “En Havalı 50 Semt” listesi belli oldu. Türkiye’den Kadıköy listede 43’üncü sırada yer aldı.

Dünyanın en havalı 50 semtinin belirlenmesi için yapılan ankete 15 bin kişi katıldı. Kadıköy’deki kafeler, restoranlar, barlar, tasarım stüdyoları ve dükkânlar tercih edilmelerindeki en önemli sebep olarak gösterildi. Avrupa Yakası’ndan daha sakin olması sebebiyle tercih edildiği ifade edilen Kadıköy hakkında katılımcıların “Son birkaç senedir popüler oldu” şeklindeki söylemleri dikkat çekti.

LİSTEDE İLK SIRAYI MADRİD EMBAJADORES ALDI

İspanya’nın başkenti Madrid’deki Embajadores listede ilk sırayı aldı. Embajadores’i Euljiro (Seul) takip ederken üçüncü sıradan Neva Villa de Abua (Medellin) dördüncü sıradan ise Metaxourgeio (Atina) izledi.

SATILIK KONUTLARIN METREKARE FİYATI 5 BİN 439 TL

Hürriyet Emlak’ta yer alan habere göre; Kadıköy’de satılık konutların ortalama metrekare fiyatı 7 bin 439 TL olarak belirlendi. Buna göre Kadıköy’de 100 metrekarelik bir evin ortalama fiyatı 743 bin 900 TL. Bölgelere göre fiyatların değiştiği Kadıköy’de Sahrayıcedit, Rasimpaşa, Merdivenköy ve Fikirtepe gibi yerlerde ortalama metrekare fiyatları 5 bin TL civarında seyrediyor.

Son bir yılda kira fiyatlarının yıllık yüzde 3.83 oranında arttığı Kadıköy’deki kiralık konutların ortalama metrekare fiyatı ise 22 TL olarak belirlendi.

GÜLERYÜZLÜ İNSANLARIN YAŞADIĞI ŞEHİR

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, Kadıköy’ün kültür, sanat ve spor gibi alanlarda güçlü bir kent olduğunu dile getirdi. Sanatın insanları daha naif ve güler yüzlü hale getirdiğini belirten Aykurt Nuhoğlu; “Bu durum insanların sokakta birbirlerine karşı olan tavır ve davranışlarını da etkiliyor. Sokakta yüksek sesle konuşan bile göremiyorsunuz” diye konuştu.

Yabancıların Kadıköy’ü sevmelerinin ve evlerinde gibi hissetmelerinin nedeninin insanlardan aldıkları pozitif enerji olduğunu ifade eden Aykurt Nuhoğlu, “Ama bu kadar öne çıkmasının sebebinin son 5 yıl içerisinde özellikle kültürel alanlarda yaşanan artış olduğunu düşünüyorum. Kadıköy, yeme içme dışında tarihi yerlerinden köşklerine, Haydarpaşa’dan Süreyya Operası’na yürüyerek gezip keyif alabileceğiniz bir şehir” dedi.