Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kahraman şehidin ev hayalini Çukurkuyu Belediyesi gerçekleştirecek

Darbeciler tarafından şehit edilen kahraman Astsubay Ömer Halisdemir'in Niğde'de yaptırmayı istediği ev hayali Çukurkuyu Belediyesi tarafından gerçekleştirilecek.

FETÖ tarafından 15 Temmuz Cuma gecesi gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminde darbeci generali vurduktan sonra şehit edilen Ankara Özel Kuvvetler Komutalığında görevli Piyade Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir'in memleketine ev yaptırma hayali gerçeğe dönüşecek.

Şehit Astsubay Halisdemir'in, ailesinin yaşadığı Bor ilçesine bağlı Çukurkuyu beldesinde emekli olduktan sonra oturmak için yaptırmak istediği ev için belediye tarafından çalışmalara başlandı. Şehidin, bölgeyi en güzel gören arsalardan birini 2 yıl önce satın aldığı ve inşaata başlamak için hazırlık yaptığı belirtildi.

Bir hafta önce belediyeye müracaat etmişti

Çukurkuyu Belediye Başkanı İleri Koçak, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Halisdemir'in şehit olmadan bir hafta önce evini yaptırmak için inşaat projesi ve dilekçesiyle belediyeye müracaat ettiğini söyledi.

Halisdemir'in şehit düştüğü hafta evin temelini atmaya gelmeyi planladığını anlatan Koçak, "Şehit Ömer kardeşimiz bir hafta önce geldiğinde bu arsasına ev yaptıracağını talep etti. Burada 100 metrekare üzerine ev yaptıracaktı ve 2 yıl sonra emekli olunca burada oturmayı planlıyordu, kasabamızı çok seviyordu. Evin dış yapımını belli bir ücrete vermişti, iç dekorasyonun kendisi yapmayı planlıyordu. Ben de 'Dekorasyonunu beraber yapalım' dedim ama nasip olmadı, bir hafta sonra şehit olup bir kahraman olarak geldi" dedi.

Son isteği yerine getirilecek

Koçak, Halisdemir ile 18 Temmuz Pazartesi günü buluşma kararı aldıklarını ve inşaat başlatılması için imzalarını atacaklarını belirterek, şöyle devam etti:

"Büyük hayali burada bir ev sahibi olmaktı. Artık o kadar çalışmanın üzerine biraz dinlenmesi gerekiyordu herhalde. Allah rahmet eylesin. Hayali gerçekleşecek, ailesi ve biz bu konu üzerinde çalışıyoruz. Bütün işlemler eşinin üzerine yapılacak, onun hayali mutlaka gerçekleştirilecek. Çok beğendiği bir projenin olduğunu ve uygulamak istediğini söyledi. O projeyi de getirdi, beraber kararlaştırdık. Bizim de hoşumuza gitti yaptığı proje. Çok ince ayrıntılı düşünülmüş. Kişilik olarak da titiz bir insandı. Tek katlı bahçe evi tarzında ama güvenilir, sağlam bir ev, her şey kuralına göre olsun istiyordu"

Şehit Halisdemir'in memleketine çok düşkün olduğunu dile getiren Koçak, "Beldenin manzarası buradan daha iyi görülüyor ve arkada ağaçlandırma sahamız var. Evinin burada yapılmasını özellikle istedi. Eşi ve ailesi bu son isteğini yerine getirecek biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışacağız" diye konuştu.