Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kampanya döneminde konut satış şampiyonu Esenyurt oldu

Konut kampanyaları döneminde konut satışlarının en çok artış gösterdiği ilçeler Esenyurt ve Pendik oldu.

Türkiye genelinde konut kredi faizlerinin indirilmesi ve konut fiyatlarında yüzde 20 indirim uygulanması konut satışlarına ivme kazandırdı. En çok konut satın alınan İstanbul ilçesi ise Esenyurt oldu.

Konut kredisi faiz oranlarının yüzde 0,98 seviyesine düşürülmesi, konutta peşin ve kredili alımlarda yüzde 20 indirim uygulanması yurt genelinde konut satışlarını artırdı. İstanbul’da konut satışlarının en fazla yükseldiği ilçe ise Esenyurt oldu. Esenyurt ilçesinde 2 aylık kampanya sürecinde 7 bin adet konut satışı gerçekleştirildi.

15 Mayıs 2018 ile 30 Haziran 2018 tarihleri arasında hükümet ve özel sektör iş birliğinde hayata geçirilen konut teşviklerinden çok olumlu geri dönüşler alındı. Kredi faiz oranlarının yüksekliği nedeniyle konut alımlarını erteleyen vatandaşlar yüzde 0,98 kredi faiziyle konut alımına yöneldi. Türkiye genelinde oluşan 2 buçuk milyonun üzerindeki konut stoku erimeye başladı. İki aylık sürecinde konut satışları bir önceki yılın aynı dönemine göre mayıs ayında satışlar yüzde 2,7 oranında artış gösterdi. Haziran ayında ise yüzde 22,4 oranında artış gösterdi.

Konut satışlarının en çok ivme kazandığı ilçe ise Esenyurt ilçesi oldu. Esenyurt ilçesi aylık 2 bin adet düzeyinde seyrederken konut satışları 3 bin seviyesinin üzerine çıktı. Mayıs ve Haziran 2018 dönemlerinde Esenyurt ilçesinde toplam 6 bin 977 adet konut el değiştirdi. İstanbul Avrupa Yakasının yükselen değeri Esenyurt ilçesinde 6 aylık dönemde 17 bin 835 adet konut satın alındı.

Megakent İstanbul’un en çok markalı konut projesi üretilen ilçesi Esenyurt, sektörde erişilebilir fiyatlarla da dikkat çekiyor. Hem arzın yüksekliği hem de makul fiyatlarıyla dikkat çeken Esenyurt ilçesi kampanya döneminde en çok konutun satışının gerçekleştirildiği ilçe oldu.

Esenyurt’un ardından İstanbul’da konut kampanyası döneminde en çok konut satışının gerçekleştirildiği ikinci ilçe ise Pendik oldu. Pendik’te toplam 2 bin 110 adet konut satışı gerçekleştirildi. Pendik 6 aylık satışlarda ise 5 bin 705 adet konut satışı seviyesini yakaladı.