Validebağ Konakları
8 Ay Sonra Teslim
Validebağ Konakları İstanbul Anadolu / Üsküdar Proje Detay
Büyükyalı İstanbul
7 Ay Sonra Teslim
Büyükyalı İstanbul İstanbul Avrupa / Zeytinburnu Proje Detay
AND Pastel
Hemen Teslim
AND Pastel İstanbul Anadolu / Kartal 431.000 TL - 1.300.000 TL Proje Detay
Nef Ortayaka
1 Yıl Sonra Teslim
Nef Ortayaka İstanbul Avrupa / Eyüp Proje Detay

Kamu binalarına bakanlık standardı geliyor

Kamu binalarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından standart getiriliyor. Artık yapılması planlanan kamu binalarında bazı şartlar aranacak. Tüm detaylar haberimizde…

Kamu binalarına Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından standart getiriliyor. Resmi Gazete’de yer alan genelgede Kamu Binaları Standartları Rehberi’nin yayımlanmasına dair esaslar belirtildi. Genelgeye göre, yayınlanacak olan rehberin kamu hizmet binalarının yapımına ilişkin yer seçiminde hazine arazilerinin öncelikle değerlendirilerek bina maliyetlerinin düşürülmesi, bu binalarda enerji verimliliği kriterlerine uygunluk şartı aranması ve cari giderlerin en alt düzeyde tutulması amacıyla Çevre ve Şehircilik Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanacağı belirtildi.

Genelgede, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından yayınlanacak rehberin kapsam dahilindeki kamu kurum ve kuruluşlarınca tasarım ve yapım çalışmalarında dikkate alınması gerektiği ifade edildi.

REHBER BAKANLIĞIN RESMİ SİTESİNDE YAYINLANACAK

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanacak olan Kamu Binaları Standartları Rehberi, bakanlığın resmi sitesinde yayınlanacak. Genelge ile kamu hizmet binalarının yapımına ilişkin sınırlamalar getiriyor. Bakanlık tarafından yayınlanacak olan rehberin kapsam dahilindeki kamu kurum ve kuruluşlarınca tasarım ve yapım çalışmalarında dikkate alınması gerektiği ifade edildi.